13 Tzameti

13 Tzameti fragman izle FRAGMAN
2 34 5 25
 • 13 Tzameti

  Sebastian, Gürcistan’dan Fransa’ya göç etmiş bir ailenin oğludur. Karşısına çıkan ufak tefek işlerden para kazanarak hayata tutunmaya çalışmaktadır. Bir gün çatısını onardığı bir adamın öldürüldüğünü öğrenir ve tesadüf eseri şahit olduğu konuşmalardan, evde bulunan bir zarfın önemli olduğunu anlar. Zarfı da alarak evden ayrılan Sebastian’ın kafasında, zarfın içindeki direktifleri izleyerek hayatına renk katacak bir maceraya atılmak vardır. Ama hiçbir şey umduğu gibi gitmeyecektir.

  Yönetmen: Géla Babluani

  Tür: Polisiye, Dram, Gerilim

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Senaristi ve yönetmeni Gela Babluani olan Gürcistan-Fransa ortak yapımı harika bir gerilim filmi.İzlemeyen kalmasın.Vampirli kumpirli gerilimlerden haz etmiyorsanız hele benim gibi,bu film şu zamana kadar izlediğim gerilim filmleri arasında ilk 3’te.

  6
  • İnci (@inci-ozturk)

   @arzu Korku ve gerilim filmleri tutkunuydum geçmişte.. Hala ara ara izliyorum.. Bunu da mutlaka izlemeliyim o halde..

   1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk korku filmlerini çocukken izleyebiliyordum, artık rahatsız oluyorum :) ama bu film başka türlüydü !

   1
 2. Arzu (@arzu)

  Çatı tamiri için gittiği evde 13 numara olacağını bilemezdi,filmin başlangıcı standartlar dışı.Film boyu koltuktan kıpraşamayıp,ancak son sahneyle birlikte bacağınızın tutulduğunu fark edeceksiniz.10 üzerinden 9 bu film.İzlemeyen kaybeder!

  3
  • Mustafa Oğuz (@mustafa-oguz)

   @arzu Bu kadar yüksek puan vermen ve heyecanlı tutumundan kendi açımdan en kısa sürede izlenmesi gereken bir film olduğu kanısına vardım:)

   1
  • Arzu (@arzu)

   @mustafa-oguz en azindan cok farkli bir film bulacaksin karsinda :)

   1
 3. Arzu (@arzu)

  Sonunu tahmin etmen olası, ama filmi bitirmene engel değil, 13 Tzameti öyle böyle illa ki izletiyor kendisini.

  5
 4. solsoledo (@solsoledo)

  Kesinlikle katılıyorum @arzu. Muhteşem bir film, sonradan Hollywood versiyonu da yapıldı. Bunu beğenenlerin bence Intacto/ Bahis’i de izlemesi gerekir… :)

  5
  • Arzu (@arzu)

   @solsoledo film akabine film tavsiyelerine bayılıyorum, mutlaka bakacağım ona da. 13 Tzameti’nin orjinalindeki başrol oyuncunun bir başka alternatifi daha olabilme ihtimalini düşünemiyorum, o yüzden daha afişinden bile ‘ıyk’ dedim hollywood uyarlamasına.

   4
 5. Esra (@esra)

  Mutlaka izleyeceğim, teşekkürler tavsiye için! Çok iyi gidiyor böyle ya, artık ne izlesem haftasonu diye kıvranmıyorum, direk nokta atış !

  4
 6. Esra (@esra)

  Haftasonunu bekleyemedim,az önce bitti,sıcağı sıcağına yazıyorum.Çok hasta,çok sıkı bi film,doğru kelimeyi bulamıyorum,rahatsız edici güzellikte bir gerilim..insan evladının ne mal olduğu,insanlığa aman da aman değerler yüklememek gerekliliği; volume 1

  3
 7. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  @arzu Listeye aldım yetişmez bu gece diye… Aynen katılıyorum @esra, nokta atış süper filmler izliyorum artık ben de… Kısıtlı zamanımda kötü film izleme lüksüm yok çünkü..

  3
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik yine çok izleyiciye ulaşamamış acayip filmlerden ;)

   2
  • Esra (@esra)

   @mel-ankolik özellikle vizyondaki çerezliklerden gıcık alıyorken.

   2
  • nazmi (@nazmi)

   @esra ben sizin hızınıza yetişemiyorum yaa

   2
  • Esra (@esra)

   @nazmi sinema sıkıştırılmış kitap tadındaysa doyamam, sonra zaten film filmi çağırır, işteofilm’de bolca tavsiyeler birikir.. sinema, sadece güzel zaman olmadı benim için, bakış açımı geliştiriyor. bağımlılık gibi işte, koşuyorsun peşinden.

   1
 8. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Gerçekten çok güzel filmdi.

  2
 9. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  2010 yapımı 13 filmini izlemiştim konusu aynı jason statham oynuyordu o da güzeldi ama demek bunun çakmasıymış

  4
  • nazmi (@nazmi)

   @ahmet-gokburu hocam hollywood filmlerinden senaryosu için vay be dediğim filmlerin çoğu çakma oluyor. kore, japon, fransız ne bulurlarsa. şaşırmıyorum artık.

   3
 10. Özlem Bayır (@theoz)

  Hadi bakalım bunu da aldım listeye :))gerilim filmlerine özel bir tutkum olmasına rağmen şimdiye kadar beni geren bir film izleyemedim çünkü ve merak ettim:))

  1
  • Arzu (@arzu)

   @theoz mutlaka 2005 versiyonu olsun :)

   1
  • Özlem Bayır (@theoz)

   @arzu Peki ;) teşekkürler ;)

   1
 11. Özlem Bayır (@theoz)

  siyah beyaz filmlerin ayrı bir çekiciliği var bana göre.bu da öyle kendini izlettiren bir filmdi.en az onun kadar şaşırdım:)))gerilim boyutunda olmasa da tedirginliğini birebir yaşadım sahiden,duyguyu iyi vermiş.güzel bir tavsiyeydi @arzu teşekkürler:)

  2
  • Arzu (@arzu)

   @theoz korkudan öte ruhsal gerginlik yaratıyor evet.. beğenmene çok sevindim :)

 12. İnci (@inci-ozturk)

  2005 yapımı filmin siyah-beyaz olması ilginçti.İnsanların ya da hayvanların para uğruna hiçe sayıldığı epey film izledim.Bu da onlardan biriydi.Güzel olan filmin yanlış yoldan elde edilen hiçbir şeyin kimseye fayda sağlamayacağını göstererek bitmesi oldu.

  1