Babam İçin

Babam İçin fragman izle FRAGMAN
3 20 2 13
 • Babam İçin

  70'lerin Belfast'ının çekişmeli ortamında ufak tefek hırsızlıklar yapan Gerry'nin, kendi halinde sakin bir adam olan babası Giuseppe'nin aksine ilgi alanı sarhoş olmak ve eğlenmektir. Gerry IRA'yı öfkelendirince, babası oğlunu İngiltere'ye gönderir. Burada rahat durmayan Gerry kendini yanlış zamanda yanlış yerde bulur. Masum olmasına rağmen vahşi bir terörist saldırıyı düzenlediğine dair zorla ifade verdirilen Gerry, ömür boyu hapse mahkum edilir. Parmaklıklar ardındayken daha önce fark etmediği bir şeyi keşfeder, babasının zayıf görünümünün arkasında emsalsiz bir iç gücü ve bilgelik yatmaktadır. Gerry, masumiyetini ispatlamaya ve babasının adını temize çıkarmaya karar verir.

  Yönetmen: Jim Sheridan

  Tür: Dram

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Aldığım tavsiye üzerine bu filmi izleyeceğim, umutluyum.

  5
 2. Murat Kavukcu (@murat-kavukcu)

  Daniel Day-Lewıs abimizin aktörlükte bende buradayım dediği, parıldadığı; 1970’ler İrlanda’sında muhteşem bir baba-oğul hikayesidir ki Lewis abimizin aslında oyunculukta Nirvana boyutu “My left foot”dur ertesi sabah herşeyi yaparım gazıyla uyandıran film

  3
 3. Serenay (@serenay)

  Aksanlar, Belfast direnişleri ve başlardaki müzikler, başrol oyuncusu… Bu filmi şahane yapan bir çok şey varmış. Hem sevimli hem acımasız,hayat gibi film.

  3
 4. metover (@metover)

  İyi bir aktörü seçimleri belirler aynı zamanda. İşte Daniel Day Lewis onlardan biri. “Gangs Of New York” filminde baş rol olmadığı halde aldığı ödül altmışı geçmiştir herhalde.

  4
 5. Arzu (@arzu)

  En dramatik olan, yiğeninden şüpheye düşmüşken aynı suçla tutuklanan teyzeydi..

  1
 6. Arzu (@arzu)

  Film müzikleri 10 numara !

  3
  • Kemik kadın (@kemikkadin)

   @arzu kesinlikle öyleler !

   1
 7. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  İrlandalılar hakkında çekilen filmlerin en iyisi diyebilirim tabi ki Daniel Day Lewis in oyunculuğu da muazzam

  1