Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

 • Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

  F. Scott Fitzgerald'ın, hayatını geriye doğru yaşayan bir adamın yaşamı ve aşkları hakkındaki hikayesinin anlatıldığı bu filmde Brad Pitt'e Akademi Ödüllü Cate Blanchett eşlik ediyor. Yönetmen David Fincher (Zodiac, Se7en) bu olağanüstü öyküyü perdeye taşıyor. Benjamin Button (Brad Pitt - Troy), Birinci Dünya Savaşı'nın hemen sonrasında New Orleans'da 80 yaşında bir adam olarak dünyaya gelir ve zaman geçtikçe gençleşir.Her insan gibi zamanın akışı karşısında çaresiz kalan Button, hayatı ve Daisy (Blanchett - The Aviator) ile aşkını insanlığın geri kalanından çok farklı bir zamanlama ile tecrübe eder. Bu zaman yolculuğu hikayesinde Benjamin Button'ın gördügü insanlar ve bulunduğu ortamlar, bulduğu ve kaybettiği aşkları, yaşam sevinci ve ölümün hüznü ile zaman karşısında nelerin ayakta kaldığı ortaya koyuluyor.

  Yönetmen: David Fincher

  Tür: Dram

33 2 5
Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  İzlemekte çok geç kaldığım ve izledikten sonra neden daha önce izlemediğimi sorguladığım bir kaç filmden biri

  3
  • Serenay (@serenay)

   @ahmet-gokburu ben de izlemedim hala bunu.

   2
  • Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

   @serenay listenizin başlarına yazsanız iyi olur

   2
 2. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Ben sinemada izlemiştim, gerçekten çok iyi bir filmdir. Orijinal bir senaryo, oyunculuklar da çok iyi. 13 dalda Oscar’a aday gösterilmiş, 3 dalda (en iyi görsel efekt, en iyi makyaj ve en iyi sanat yönetmenliği) Oscar almıştır, hak etmiştir. İzlenmeli.

  3
 3. Ali Öz (@ali-oz)

  Filmin içinde kayboldum diyebilirim. Tersine akış içinde kaçırdıklarımızla, sahip olduklarımız gerçekte sahip olduklarımızdan farklı değiller. Geriye doğru saymak gibi…

  1