Birdy

 • Birdy

  Vietnam Savaşı'ndan dönen iki arkadaştan birinin ruh sağlığı inişli çıkışlı bir hale gelmişken kuş gibi olabilmeyi saplantı haline getirmiştir.

  Yönetmen: Alan Parker

  Tür: Dram, Savaş

1 8 1 6
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Hazal (@hazal)

  Çok sevdiğim filmlerdendir, biraz sıkılacağımı hissederken, o hissimden pişman edecek kadar muhteşem bir akışa büründüğünü hatırlıyorum. Tekrar izlesem iyi olur, çok zaman geçti.

  2
 2. solsoledo (@solsoledo)

  Muhteşem ötesi bir film, Nicholas Cage’in döktürdüğü film (bir daha bu kadar döktüremedi). Mutlaka seyredilmelidir bence…

  4
  • Arzu (@arzu)

   @solsoledo kesinlikle Nicholas Cage’in en iyisiydi. Bununla kıyaslanmaz ama Lord of War’da da çok başarılıydı bence.

   1
  • solsoledo (@solsoledo)

   @arzu evet Lord of the War’da da iyiydi ama bu kadar değil, bir de orada kurgu gereği çok da fazla rol yapmasına gerek kalmamış zaten. Orada konunun her şeyin önüne geçtiği düşüncesindeyim ben. İyiki de öyle olmuş :)

   1
  • Arzu (@arzu)

   @solsoledo haklısın. Lord of war’dan çok etkilenmiştim, o filmden sonra insana saygımı yitirmeye başlamıştım, sanırım o benim miladımdı.

   1
 3. Arzu (@arzu)

  Her zaman ve şimdi bu filmin tam zamanı. Savaşın etkileri bu kadar az cümleyle bu kadar harika mı anlatılır yahu.. Neyse ki muhteşem sahnelerle bitiyor ve dramla ciğerimizi çürütmeden, istediğimiz hayatı yaşamak için inat pompalıyor içimize !

  4