Büyük Lebowski

25 4 5
 • Büyük Lebowski

  Herkesin Ahbap diye hitap ettiği Jeffrey Lebowski zamanını arkadaşlarıyla bowling oynayıp aylaklık yaparak geçiren kendi halinde bir adamdır. Bir gün eve döndüğünde iki gangsterin onu beklediğini görür. Adamlar onu tartaklar, en sevdiği halıyı mahveder ve kendisinden haberinin bile olmadığı bir borcu ödemelerini ister... Aslında bu, basit bir isim benzerliği meselesidir - aynı şehirde Lebowski adında bir milyoner yaşamaktadır. Dolayısıyla Ahbap Lebowski, Milyoner Lebowski'yi ziyarete gider ve halıyı tazmin etmesini ister. Milyoner Lebowski ise ona halıdan çok daha fazlasını teklif eder. Çok basit ve üstelik tek seferlik bir görevi yerine getirmesi, onu zengin bir adam yapacaktır. Ancak Ahbap'ın bu iş icin Vietnam gazisi son derece asabi arkadaşı Walter'dan yardım istemesi, her şeyi altüst edecektir...

  Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen

  Tür: Komedi

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Oya (@oya)

  Filmde Dude Lebowski’nin 9 kez içerken görüldüğü White Russian’da 2 ölçü vodka, 1 ölçü kahve likörü, bir ölçü krema ve bol buz bulunuyormuş.

  3
 2. Oya (@oya)

  Walter’ı oynayan John Goodman’ın da favori filmiymiş.

 3. ahmet (@ahmet)

  bu filmin neden bu kadar sevildiğini hiç anlayamadım ya. bende mi terslik?

  2
 4. metover (@metover)

  @ahmet katılıyorum Jeff Bridges’i severim ama en iyi filmi değil; Fearless asıl muhteşem!

  1
 5. Arzu (@arzu)

  İzlemiştim , kaba bi adam ve white russian kalmış aklımda.Film sonrası arkadaşlarla çıkıp denemiştik,kokteyl işi malzeme ve maharet olduğundan olabilir sevmemiştim. Filmi tekrar izlesem iyi olur, neden bu kadar az iz bırakmış merak ettim.

  2