Carol

Carol fragman izle FRAGMAN
13 6 6
 • Carol

  Suç ve gerilim romanlarının usta yazarı Patricia Highsmith’in kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı 1952 tarihli romanı, 11 yıllık bir yapım sürecinden sonra beyazperdede. Amerika’da ilişkilerin karanlık yüzüne bakan yönetmen Todd Haynes, şahane kadrosu ve olağanüstü sanat tasarımıyla yılın bu en çok övülen filminde 1950’lerin New York’unda iki kadının yasak aşkını anlatıyor. Tezgâhtarlık yapan ve başka bir hayat düşleyen Therese, yürümeyen evliliğinden bunalmış çekici Carol ile tanışır. Birbirlerine iyice bağlanmışlarken ilişkileri ortaya çıkınca her şeyi artlarında bırakıp yollara düşerler.

  Yönetmen: Todd Haynes

  Tür: Dram, Romantik

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Zfrzkn (@zfrzkn)

  18 yaşında izleseydim etkilenebilirdim ama artık maalesef Todd Haynes :).

  2
 2. Arzu (@arzu)

  merakla bekliyordum bunu @zfrzkn , olmamış mı diyorsun ?

 3. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Ben sıkıldım ama @arzu ne düşünürsün bilemem. LGBTİ filmlerinin açmazı devam ediyor bu filmde de. Karakterlerin “marjinal” yaşamlarına saplanıp kalıyorlar, arabeske yakın durumlar ortaya çıkıyor. kavuşmayanların sulu gözlerle bakışlarına maruz kalıyoruz

  3
 4. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Yav moderatör bu yorumları nasıl kısaltacağımı bilemiyorum artık. biraz arttırsak mı kelime sınırını acaba? :).

  2
 5. Volkan (@volkan-gonen)

  ben de merak ediyordum yorumlar beklentimi düşürdü. (“Mavi En Sıcak Renktir” de mevzuya yeterince vakıf olmuştuk bence:)

  2
 6. NeslihanYenidemir (@neslihanyenidemir)

  Filmde dönemin kostümleri çok iyi kullanılmıştı, sanat baya iyi yani. Fakat senaryoya gelicek olursak cok sasirtici veya kesinlikle izlenmesi gerek diyemem. Plan sekanslarda kötü sayilmazdi.

  5