Cesur Yürek

Cesur Yürek fragman izle FRAGMAN
27 6
 • Cesur Yürek

  13. yüzyıl İskoçyası. İngiliz Kralı Edward, İskoçya'yı da krallığına katmak istemektedir. İngiliz soylularına Prima Nocta, yani topraklarında evlenen her kadınla ilk geceyi geçirme hakkını vererek İskoç halkının ayaklanmasına sebep olur. Çocukken ailesini ve yakınlarını özgür İskoçya uğruna kaybeden William Wallace, yıllar sonra karısı da öldürülünce halkı organize etmeye ve İngilizleri topraklarından atmaya karar verir. Mel Gibson'ın yönettiği ve başrolünü oynadığı bu epik yapım, ülkemiz sinemalarında yıllarca gösterilerek bir rekora imza atmıştır. 1996 yılında 10 dalda Oscar'a aday olan yapım, yönetim, görüntü yönetimi, efekt, makyaj ve en iyi film dallarında ödüle layık görülmüştü. Mel Gibson, İskoçya'nın 13. Yüzyıl'da verdiği bağımsızlık savaşını konu olan bu sürükleyici destanın hem başrolünde oynuyor hem de yönetiyor. William Wallace'ın (Mel Gibson) karısı İngiliz birlikleri tarafından mahvedildiği ve öldürüldüğü zaman, onun intikam arayışı kısa zamanda ülkesinin özgürlüğü için tutku dolu bir savaşa dönüşür. Wallace'ın cesaret hikayeleri sıradan insanların İngilizlere karşı silahlanması ve direnişlerinin büyük ölçekli bir savaşa dönüşmesini sağlar.

  Yönetmen: Mel Gibson

  Tür: Aksiyon ve Macera

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Bir ara sürekli dinlediğim şarkının sözlerini hatırlayamadığım gibi bu filmi de yıllar önce bir çok kez izlememe rağmen ayrıntıları aklımda kalmamış.

 2. qemal (@qemal)

  Ankara’da 52 haftadan fazla vizyonda kaldığı söylenir. İnsan evladının intikamı çok sevmesi ile açıklıyorum ben bu popülerliği.

  3
 3. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  2 kez sinemada izlememe rağmen, her ikisi de sıkılmamla sonuçlanmış filmdir. Neden sevmediğimi bir türlü anlayamadım, bu kadar sevilmiş bir filmi ben neden sevemedim, bilemiyorum. Kahramanlık filmlerinin tüm klişelerini içermesindendir belki de…

  1
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik kelimesi kelimesine aynı hissiyattayım.

   1
 4. Ali Öz (@ali-oz)

  Ben sadece aşık bir adam izlemiştim oysa…

 5. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  Benim için bir şaheserdir filminden müziğine sonundaki özgürlük diye bağırışına efsanedir

  3