Danimarkalı Kız

Danimarkalı Kız fragman izle FRAGMAN
4 45 7 17
 • Danimarkalı Kız

  David Ebershoff’un kitabından uyarlanan Danimarkalı Kız, sanatçı Lili Elbe ve Gerda Wegener’in (Oscar ödüllü Eddie Redmayne ile Alicia Vikander tarafından canlandırılan) yaşamlarından esinlenen çarpıcı bir aşk hikayesidir. Yönetmeni Oscar ödüllü Tom Hooper olan film, Lili’nin bir transgender olarak çığır açan yolculuğuna ve Gerda ile olan evliliklerini konu alıyor.

  Yönetmen: Tom Hooper

  Tür: Biyografi, Dram

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Sesilpir (@sesilpir)

  Epeydir esimle ‘izlesek mi’ diye konusurken bu hafta ucakta izledim. Alicia’nin performansi yasinin cok ustunde ve Eddie gercekten bakmaya doyamayacak kadar guzel. Icimizdeki ‘gercek’ bizi yasatmaya gelsin. Tavsiye ediyorum.

  4
 2. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Eddie Redmayne diyorum başka da bir şey demiyorum. Öykü etkileyici elbette ama bu filmi bu kadar mükemmel yapan kesinlikle onun performansı. Eddie’nin o sulu gözlerine bakıp bakıp ağladım ben… Empati yoksunu olmayan herkes izlemeli!

  4
 3. Arzu (@arzu)

  “Ben böyle bir sevgiyi nasıl hak ettim.”

  1
 4. Arzu (@arzu)

  Tüm homofobiklere izletin ! Herkesin içinde hem bir kadın hem de bir erkek var, belki de ying yang sanılan ayrım da bunu temsilendi.. Hiçbirşey siyah beyaz kadar net değil, tüm bunların bir arası da var.. ve bu bir kusursa şayet, yaradılışın kusuru..

  2
 5. Arzu (@arzu)

  Yoksa kim hangi cesaretle bunca acıyı ve neden göğüslesin.. Herkes hayata kadın olarak başlıyor, sonraki farklılıklarsa basit kimya .. Kimin kimyası baskın gelirse..

  1
 6. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Eşcinsellik hastalık, sapkınlık, aşağılık bir durum gibi görülüyor, üstelik iyi eğitimli insanlar arasında da. İnsanlık tarihi 300 yıl boyunca, siyahi insanları da ikinci sınıf olarak görüp köleleştirmeyi normalize etmişti, insana inancım yok artık!

  2
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik İnsan başlı başına kötü bir denemeydi diyorum ben de, soyumuz kurusun.

   1
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @arzu En tehlikeli türüz… Korkunç bir gerçek bu. Samimi, tertemiz yürekli, merhametli kaç tane ‘insan’ var ki? Kendimi de hariç tutmuyorum bu kınamalarımda!

   2
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik o saydığın güzel özellikleri barındıranlar dahi etçil, mülkiyetçi vs vs.. ben iyi olmadığımı bilmemin asap bozukluklarını yaşıyorum.. öyle de böyle de varlığımız zarar..

   1
 7. Özlem Bayır (@theoz)

  Güçlü bir psikolojik film ve psikolojinin en uç noktalarından biri olan bu konu günümüzde hala kabul görmekte zorlanırken,verdiği ruhsal etkilerle film,insanı düşündürmeye hapsederek amacına ulaşıyor.Sarsıcı bir etki.İnsanın yegane ihtiyacı anlaşılmaktır!

  3
  • Arzu (@arzu)

   @theoz ”Takmayacaksın, takarsan daha çok üstüne gelirler.Yürüyüp geçeceksin,hep yürüyüp geçeceksin.Ben öyle yaptım.Hep yürüdüm.Herkesin her şeyi anlamasını bekleyemezsin.Anlayan anlayacak,anlamayan anlamayacak;dünyanın hepsine yetişemezsin ki”(M.Mungan)

   1
  • Özlem Bayır (@theoz)

   @arzu çok haklısın.çünkü ne yazık ki, insanın insanı anlama gibi bir derdi yok.Bu nedenle yazdığın gibi haklı bir başkaldırı kaçınılmaz ;)

   1
  • Arzu (@arzu)

   @theoz herkes sadece yaşadığı ölçüde anlıyor, onda dahi değer yargıları kadar.gerçek anlamda anlaşılmak nerdeyse imkansız görünüyor.

   1
  • Özlem Bayır (@theoz)

   @arzu İronik olan şudur ki,”empati” kavramını karşı tarafa akıl vermede entelektüel düzeyde kullanmayı şov amaçlı severiz ama asla kullanmayız,denemeyiz,düşünmeyiz bile:)gerçekten anlamaya dair çabada olsak bir parça da olsa önyargıları yıkmaya yeter..

   3
 8. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Pek sevemedim filmi. Kadının böylesine tehlikeli girişime neden olan hikayesi çok silik kalmış. İlk cinsiyet değiştirme ameliyatının gayet politik bir eylem olmasıyla da ilgilenilmemiş.

  2
 9. Kemik kadın (@kemikkadin)

  O ana kadarki sürece hiç değinilmemiş olması toplumların aptal saptal yargılarını beslemeye yönelik olmuş, ne yani herşey ‘beklenildiği üzre muhteşem cinsellikte’ giderken,bir elbise pozu mu başlatıyor tüm ruhsal dönüşümü.Oyuncular çok iyi,senaryo kötü..

  2
 10. Ahmet İşler (@omer-gokyar)

  filmde eleştirdiğim tek şey en başta sen adam gibi adam göster sonra 180 derece döndür. kadınlık denilince o yıllarda ameliyat olup organ kestirmek vardı galiba. bu yönlerden filmi hiç beğenmemiştim. tek derdi bu olunca film mi olur onu da anlamadım.

  1