Die Welle

Die Welle fragman izle FRAGMAN
1 17 8
 • Die Welle

  Film, Üçüncü Hare adlı yaşanmış bir deneyi anlatan Die Welle adlı kitaptan uyarlanmıştır. Bir lise öğretmeni öğrencilerine diktatör bir rejimde yaşamanın nasıl olduğunu göstermek için bir deney hazırlar. Ancak hırs ve kendini kaptırma sonucu işler kontrolden çıkar. Yönetmen Dennis Gansel, bu filmle İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde "jüri özel ödülü"ne layık görülmüştür.

  Yönetmen: Dennis Gansel

  Tür: Dram, Gerilim

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  İnsanlar değişir..koşullar değişir, ve beraberinde insanlar da değişir. Gerçekte kim olduğunuzla yüzleşmek deneyi! Çok etkileyici bir film, ödülü hakkıyla almış.

  4
 2. Volkan (@volkan-gonen)

  Faşizmin nelere yol açabileceğini, nelerden beslendiğini ve hızla yayılan bir virüs gibi hiç umulmadık noktaları nasıl işgal edebileceğini kanıtlayan çok iyi bir film.

  4
 3. semih bey (@semih)

  @arzu @volkan-gonen Teşekkürler, sayenizde dikkatimi çekti. İzleme listemde :)

  2
 4. Arzu (@arzu)

  Sıkı film, etkileneceksin @semih

  1
 5. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Aldım listeye, teşekkürler @arzu..

  1
 6. Sezgi (@sezgi)

  Tamamen kendini kanıtlamaya çalışan bir adamın, zaten fikri boşlukta olan öğrencilerini etkisi altına almasını izledik.Diktatörlük diyebiliriz. Üzgünüm faşizm-nazizm göremedim. Otoriter sistem eleştirisi vardı. Sonunu bağlayamamışlar. Güzel bir film. ^^

  3
  • Arzu (@arzu)

   @sezgi bu konuda yapılmış deneylerde de seçilen normal denekler aynı sapmaları yaşamış, boşlukta kalmış olmaktan öte daha yaygın bir durum denebilir mi ki bu sonuca? İnsan, içinde herşeyi barındıran tuhaf bir döngüdür belki.