Diriliş

Diriliş fragman izle FRAGMAN
7 175 11 28
 • Diriliş

  1820li yıllarda geçen hikaye Michael Punke’nin The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından ilham alınarak senaryolaştırılmış. Kürkleri için yabani hayvanları avlayan bir grup için çalışan Hugh Glass adındaki bir bubi tuzakçısının, iri bir boz ayı tarafından yaralandıktan sonra, ekibi tarafından hunharca ölüme terk edilmesini ve intikamını konu alıyor.

  Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

  Tür: Macera, Dram, Western

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. necdet (@necdet)

  intikam hikayesiyse ben izlerim arkadaş

  3
 2. Melis (@melis)

  İNTİKAM!!! hem de karanlık ve büyüleyicisinden.

  1
 3. Serenay (@serenay)

  Vahşi doğa/hayvanlar bile insafa gelirken insanlığın çirkinliğini gösteriyor bu film en gelişmemiş haliyle.

  1
 4. Arzu (@arzu)

  İnarritu o iklim ve doğa koşullarındaki tüm zorlukları çok etkileyici şekilde yansıtabilmiş görüntülere. Özellikle ayının saldırdığı sahnelerin nasıl bu kadar gerçekçi olabildiğini düşünmeden edemiyor insan, kamera arkasını da izleyebilmek isterdim.

  4
 5. Arzu (@arzu)

  Ama tüm bu etkileyici ve zor sahnelere karşın konusu itibarıyla standart bi film.. ödüllük bir film değildi izlediğim.

  1
 6. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Nedense hiç izleyesim gelmiyor bu filmi.. Sanki şu herkesin beğendiği, defalarca izlediği ama benim sevemediğim Braveheart’ta hissettiğim şeyi hissedecekmişim, çok sıkıcı gelecekmiş gibi konu.. Di Caprio ve İnarritu cezbedici gelse de…

  1
 7. Arzu (@arzu)

  Ben de Braveheart’ı bu sebeple seyretmeyenlerdenim @mel-ankolik :) Görüntüler çok etkileyici ama konusu sürpriz değil. İzlersen pişman olmazsın.

  1
 8. Arzu (@arzu)

  Ve ayı saldırısının kamera arkasını izledim.Mavi iri kostüm giyen bir oyuncu, geri kalan tüm gerçeklik bilgisayar teknolojisi.Farklı olduğunu düşünmemiştim ama o kadar gerçekçiydi ki, insan yine de konduramıyor :)

  4
 9. aysesel (@aysesel)

  @arzu resmen ağzım açık seyrettim o sahneyi :)

  3
 10. Mustafa Oğuz (@mustafa-oguz)

  Zor koşullarda çekilmesi nedeniyle takdire şayan bir film fakat konusu ve sürükleyiciliği ile standartları aşamamış

  3
 11. Oya (@oya)

  Görüntülerden büyülenmem boşuna değilmiş. Yönetmenin hayranı olduğu Tarkovsky filmlerinin etkilerini sahne karşılaştırmaları yaparak gösteren bir video analiz: https://www.youtube.com/watch?v=yvkiG3lGuUQ


  8

 12. Arzu (@arzu)

  Ama bu resmen hırsızlık gibi olmuş @oya , üzüntü ve muz kabuğu…

  1
 13. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Oya güzel vide teşekkürler, Arzu haklısın baya araklamış ama videodan da anlaşılabileceği gibi Tarkovsky taklit edilemez sadece izlersin.

  4
 14. Arzu (@arzu)

  @oya, @zfrzkn sanırım bu kopyalamanın sebebini buldum, Inarritu bu filmi çekmek için 5 yıldır hazırlanıyormuş ve 1800’lerde yaşanmış bu gerçekten alınma hikayeyi seyirciye hissettiremeyeceğinden çok korkmuş.O soğuğu ve zorlukları,ve 1800’leri.

 15. Arzu (@arzu)

  O havayı oyunculara giydirebilmek için geçmişin en iyi görsellerine, tarkovski’ninkilere sığınmış olması mantıklı bir izah olur gibi geldi bana.Dönem filmi çekmek çok zor olsa gerek.

 16. Arzu (@arzu)

  Caprio’ya saygım katlandı,200 yıl önce Hugh Glass ne yaşamışsa,benzerini yaşamaya yaklaşmaya çalışmış.-30 derecede vahşi bir hayvanla burun buruna gelmenin nasıl bi his olacağını anlamak için çok çaba sarf etmiş.Bedenine bağlı kablolarla ordan oraya uçmuş

 17. Arzu (@arzu)

  The Revenant = yaşayanları dehşete düşürmek için yeniden hayata dönen ölü ruh, hayalet.

  3
 18. Arzu (@arzu)

  Caprio üzerinde hayvan postuyla, yarısından fazlası donmuş sulara tekrar tekrar girmek,defalarca o sahneleri tekrar etmek zorunda kalmış.Hayvan leşlerinin arasında uyumuş ve tüm bu süreçte vücut ısısının hayati tehlikeye düşmemesi konusunda çok zorlanmış.

  2
 19. Arzu (@arzu)

  En fenası da bi vejeteryan olarak (sahtesi gerçekçi görünmediği için) gerçek bufalo ciğerini çiğ olarak yediği sahne olmuş olmalı.Tüm bunları yazarken ben bile üşüdüm, ve börgh! mide içeriğim hopladı.

  2
 20. Arzu (@arzu)

  İnarritu Diriliş’i anlatırken, Kubrick’ten alıntı yaparak şöyle demiş “Böyle bir film çekmek, hız treninde şiir yazmaya çalışmak gibiydi.”

  6
 21. arvennnn (@arvennnn)

  Intikam icin yasamak…

  1
 22. Aykut Elieyioğlu (@aykut-elieyioglu)

  o kadar fiyakalı filmde oscar vermemişler bunda mı vereceklerdi sanki.

 23. Lin (@aylin-kaya-oner)

  Bu sefer minik sarı heykelciği versinler Leo’ya, yazıktır 😁

  2
 24. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  10 numara film olmuş leo daha da alamazsa oscarı yazıklar olsun

  1
 25. Lin (@aylin-kaya-oner)

  Sinemanın görsel bir sanat olduğunu iliklerinize kadar hissediyorsunuz filmde, görüntü yönetmeni ve yönetmen çok iyi iş çıkarmış. Doğa eksenli plan sekansları hayranlıkla izledim.Irkçılık ve batının medeni yüzüne güzel göndermeler var.Harika bir film!

  1
 26. arvennnn (@arvennnn)

  Vee leonardo dun gece rahat bir uyku uyudu. Ben filmi sevdiydim. Bence oyunculuk da , film de , doga da harikaydi.

  5
 27. acarshow (@acarshow)

  Başarılı bir film olduğu kanaatindeyim. Tavsiye ederim.

  1
 28. Memet Erkuş (@memet-erkus)

  Bu flim de en çok beğendiğim kısım yönetmenin sahneleri nerdeyse bir kamera ile çekmeye çalışması oldu . bir sahneyi tek kamera açısı ile çekmek gerçekten çok zor olmalı .. onun dışına zaten oyunculuk ve senaryo baya iyiydi.

  4