Dünyayı Kurtaran Adam

Dünyayı Kurtaran Adam izle
13 2 2
 • Dünyayı Kurtaran Adam

  İki Türk uzay pilotu, rutin bir görev esnasında bilinmeyen bir gücün çekim alanına girerler ve uzay araçları bilmedikleri bir gezegene düşer. Bu gezegende dünyayı bekleyen büyük tehlikeyi öğrenirler. Dünyayı Kurtaran Adam Yeşilçam'ın kült, fantastik filmlerinden biridir. Yönetmen Çetin İnanç'ı dünya çapında üne kavuşturmuş olmasına rağmen, bu ün filmin hedefinden sapmasından kaynaklanan, ironik bir durumdur. Yönetmen ve oyuncular bilim-kurgu/korku türü bir film yapmak için yola çıkmış ancak kurgu, teknik yetersizlikler ve Cüneyt Arkın fenomeni filmi, sinemanın ilgi çekici bir başyapıtı haline getirmiştir.

  Yönetmen: Çetin İnanç

  Tür: Bilim-kurgu, Aksiyon ve Macera, Fantastik

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. solsoledo (@solsoledo)

  İlk gösterime girdiğinde sinemada seyretmiştim ve sinemada seyrettiğim ikinci filmdi (ilki Bond filmi Ay Harekatı’ydı), bu yüzden bende ayrı bir yeri vardır. Uzay sahneleri Star Wars’tan araklanan film, aynı zamanda Avrupa’da DVD’si çıkan ilk Türk filmi.

  6
 2. solsoledo (@solsoledo)

  Bu arada ABD ve Avrupa’da ciddi alıcıları olan, kült bir filmdir ve sinema bölümlerinde ders olarak gösterilir (bir film nasıl yapılmamalıdır diye). Bence mutlaka seyredilmesi gereken bir filmdir.

  4