Fargo

1 40 4 7
 • Fargo

  Fargo'da, sinemacı kardeşler Joel ve Ethan Coen, Kuzey Dakota köklerini hem kucaklıyor hem de yeriyor. Karlı bir Kuzey Dakota otoyolunda, bir devriye polisi ile iki masum yaya, soğukkanlılıkla öldürülmüş olarak bulunur. Olayı soruşturan hamile polis memuru Marge Gunderson (Frances McDormand) hırs ve beceriksizliğin ürünü olan bir komployu ortaya çıkarır. Minneapolis'li bir eş, baba ve araba satıcısı olan Jerry Lundegaard (William H. Macy) aynı zamanda patronu olan zengin kayınpederinin altında uzun zaman ezilmiştir. Böylece karısını kaçırıp büyük kumar borcunu ödemek için bir milyon dolar fidye isteyeceği teferruatlı bir komplo kurar. Ancak ters gidebilecek her şey, gerçekten de TERS GİDER. Memur Gunderson'ın dışarıdan görünen saf ve temiz duruşunun altında keskin bir zeka ve sağlam bir ahlak anlayışı gizlidir. Adam kaçıran sakar fakat son derece tehlikeli suçluların (Steve Buscemi and Peter Stormare) yarım yamalak yaptıkları ve saklayamayı beceremedikleri olayların iç yüzünü kolayca görür. McDormand, komik ve dikkat çekici performansıyla Oscar'a layık görüldü. Coen'ler de En İyi Özgün Senaryo ödülünü aldı.

  Yönetmen: Joel Coen

  Tür: Dram

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Zekice hem de oldukça.

  2
 2. Arzu (@arzu)

  bu filmi izleyecektim hangi ara unutmuşum.sağol hatırlatma için @zfrzkn

 3. Arzu (@arzu)

  Hikayesi gerçekten alınmaymış, sadece isimler değiştirilmiş. Filmdeki herşey şaşkınlık verici, koca bir ahmaklık yumağı.Ve kesinlikle güzel bir film.

  2
 4. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  2014 yapımı dizisi de var ve Coen kardeşlerin 1996’da çektiği film, diziden oldukça farklı. Gerçek öykü hangisinde bilmiyorum ama ben diziyi takip etmiştim ve olaylara tamamen sadık olduğu söyleniyor başında. Ben diziyi de çok beğendim.@zfrzkn @arzu

  2
 5. Arzu (@arzu)

  dizi özürlüyüm biliyorsun @mel-ankolik :) o yüzden hiç bi fikrim yoktu diziden yana. bir umut belki bakabilirim :))

  1
 6. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Arkadaşlar hayal kırıklığı olur mu sizde bilmiyorum ama olaylar gerçek yaşamdan alınma falan değilmiş. İlgiyi artırmak için yapılmış bir numara. Olsun yine de miş gibi izleyin :).

  4
 7. Arzu (@arzu)

  Ha haaa , kandırdı mı bizi cinconlar :))) yok ben rahatladım, o ne öyle domino taşı gibi düşen düşene, fena olmuştum nasıl o noktaya geldi diye.

  3