Frances Ha

 • Frances Ha

  Frances Ha, yılın en büyüleyici seyirliklerinden biri. Frances bir dans kumpanyasında çırak olarak çalışsa da bir dansçı değildir. Büyük ve teferruatlı hayalleri olmasına rağmen, New York ta yaşamanın ekonomik zorluklarından o da payını almaktadır. Oda arkadaşı Sophie ile de araları bozulduğunda, henüz adım attığı yetişkinler dünyası Frances için iyice şaşırtıcı bir hal alır.

  Yönetmen: Noah Baumbach

  Tür: Komedi

3 37 3 15
Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  İçinde az ya da çok Frances barındıran kadınları seviyorum. Azıcık beceriksiz, azıcık inatçı, kesinlikle zeki, doğal, dürüst, dobra, içten veee ‘undatable’… ;)

  8
 2. Arzu (@arzu)

  hep amatör kalmayı seçen, kendini gerçekleştirmeye çalışan, dağınık, mükemmeli aramayan, doğal, undateable kadın çocuk.. ben çok sevdim ama herkes sevecektir iddiasında bulunamam..

  5
 3. Arzu (@arzu)

  siyah beyaz çekim direk beni etkiliyor artık, renklerden mi sıkıldım yoksa konuya mı odaklandırıyor bu.. sanırım 2. seçenek.. müzikler çok iyiydi, özellikle paris sokaklarındaki hot chocolate girişleri.

  4
 4. Arzu (@arzu)

  255 harfle yazmam olanaksız , ama bir sahnesindeki diyalog beni can evimden vurdu.Bir akşam yemeğinden sonra, neden bekar olduğunu üç beş cümleyle (ama bir kitap ederinde) anlattığı sahne.Hakikatini yaşayan Frances’le, samimiyete kadeh kaldırasım geldi.

  5
 5. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Sadece o sahne için bile yeniden izlerim ben @arzu

  1
 6. Aylaksultan (@oznur-gurpinar-efe)

  Teşekkürler @arzu en kısa zamanda izleyip fikrimi paylaşacağım …

  1
 7. Melis (@melis)

  Ben de iz birakmayan, zorlama buldugum bir film olmustu. Noah Baumbach bana pek hitap etmiyor galiba. O dram/melankoli havasi beni bayiyor.

  2
  • Arzu (@arzu)

   @melis dram değildi ki, hem de hiç :) tabi bu benim fikrim. ama ölüp bitmiyor ki kız hırsından, herşey doğal akışkanlığında oluyor.hala ve hep gülümsüyor, geçiyor.

   1
 8. Melis (@melis)

  Oyuncu Greta Gerwig yonetmenin gercek hayattaki sevgilisiymis ve senaryoyu birlikte yazmislar. Bu isbirliginden yararlanilamamis gibi hissediyorum. Mesela Greta’nin canlandirdigi Frances karakterinin filmin her sahnesinde olmasi yorucuydu.

  2
  • Arzu (@arzu)

   @melis dün biz de @mel-ankolik ile bunu konuştuk, başrol için çok doğru bi seçim yapmışlar.ince narin bir dansçı seçseler senaryonun istediğini veremezlerdi, iri sakar ama buna rağmen bir kadın olmalıydı.

   1
 9. Aylaksultan (@oznur-gurpinar-efe)

  Ben filmi beğendim, en gerçekçi yanı ise yediğimiz kazıklarla kendimiz olmaya daha çok yaklaştığımızı göstermesi, sophie karakteri üzerine daha çok düşündüm ben çünkü tanıdığım çok kadın kendi olmaya değilde bazı çıkarlar uğruna başkası olmaya çalışıyor

  3
 10. Aylaksultan (@oznur-gurpinar-efe)

  Teşekkürler @arzu güzel bir filmdi! Bana kendi olmaktan vazgeçen kadınların acısını ve kendi olan kadınların Zafer’ini bir kez daha hatırlattı.

  2
  • Arzu (@arzu)

   @oznur-gurpinar-efe beğenmene çok sevindim,inat etmemiz gerektiğini hatırlattı bana, ne olursa olsun kendini yaşa diyor.ve 2 arkadaşa bakınca, ilişkilerde her iki tarafın aynı hassasiyette olmadığını..tatlı bi film :)

   1