Gladyatör

 • Gladyatör

  Maximus Decimus Meridias (Russel Crowe) tek gerçek isteği savaş bittikten sonra eşi ve oğluyla beraber yaşadığı İspanya'ya dönüp toprakla uğraşmak olan başarılı bir Romalı generaldir. Ancak imparator Marcus Aurelius (Richard Harris) imparatorluğu hırslı ve katı yürekli oğlu Commodus'tan (Joaquın Phoenix) zıyade ona emanet etmeyi seçince tüm hayatı değişecektir. Tahtın kendi hakkı olduğuna inanan Commodus, bunu duyunca babasını öldürerek tahta geçer ve Maxımus hakkında ölüm emri çıkarır. Maxımus idamdan kaçarak evine döndüğünde eşi ve oğlunun öldürüldüğünü ve çiftliğinin talan edildiğini görecektir, kısa bir süre sonra da köle tüccarı Proximo (Oliver Reed) tarafından yakalanır ve bir gladyatör olarak eğitilmeye başlar. Bir süre sonra gladyatörler yeni imparatorun şerefıne düzenlenen gladyatör oyunları için Roma'ya geldiklerinde Maxımus'un tek amacı vardır, o da hayatı pahasına da olsa Commodus'tan intikam almak...

  Yönetmen: Ridley Scott

  Tür: Aksiyon ve Macera

8 2
Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. qemal (@qemal)

  amerika’da ilk izledigim filmdi bu. DVD’den izlemistik. turkce altyazisiz anladigim icin gururlanmistim. sonra farkettim konusmalarin onemi yok. onemli olan INTIKAM!!!

 2. Melis (@melis)

  @qemal bundan sonra intikam duygusu kullanılarak yapılmış izlediğim bütün filmlere yorum olarak İNTİKAM!!! yazacağım. Merak ediyorum toplamda kaç tane olacak. Herkesin anlayabildiği en güçlü duygu bu mu acaba?

  1