Gözü Tamamen Kapalı

 • Gözü Tamamen Kapalı

  Cruise. Kidman. Kubrick. Stanley Kubrick’in sinemaya son armağanı olan bu filmde Tom Cruise ile Nicole Kidman karmaşık bir kıskançlık ve cinsel saplantı ağına takılan evli bir çifttir. Zengin ve sıra dışı bir adam olan Victor Ziegler’ın (Sydney Pollack) verdiği bir Noel partisinde sosyete doktoru Dr. William Harford (Cruise) ile seksi karısı Alice (Kidman) birbirlerini uzaktan izlerken, kışkırtıcı yakınlaşmalar ve masum flörtler kuşku uyandırır. Daha sonra yalnız kaldıklarında, görünüşte mükemmel olan bu çift en gizli cinsel fantezileriyle yüzleşir. Bu fantezilerde başkaları vardır. Gerçekle yanılsama, kıskançlıkla saplantı arasında sıkışıp kalan William iç dürtüleriyle mücadele eder. Erotik fantezilerini gerçekleştirecek mi, yoksa içinde gizli mi tutacak? Bazen insan gözleri tamamen kapalıyken çok daha iyi görür.

  Yönetmen: Stanley Kubrick

  Tür: Gerilim

33 3 10
Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  Stanley Kubrick in Son filmi ve masonların ilk kez vurgulandığı film önemli olan konu değil altta yatan gerçeklik

  5
  • Lin (@aylin-kaya-oner)

   @ahmet-gokburu Filmin konusu açıklamada yazanla yakın bile değil gerçekten. Ancak kendisi de çok eski bir mason olan Kubrick’in bu filmde propaganda mı yoksa anti-propaganda mı yaptığını kestirmek güç.

   6
 2. Arzu (@arzu)

  İzleyeli çook oldu.Kubrick’in olduğu bile çıkmış aklımdan. Etkilenmiştim , tekrar yeni gözle izlesem iyi olur.

  3
 3. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Ben de izleyeli çok oldu ama etkisini hatırlayamıyorum pek… Yeniden izlemeli @arzu :)

  2
 4. Ali Öz (@ali-oz)

  bence gözleri kapatarak seyretmeli, gözler kapalıyken daha iyi görecekmişiz ya…

 5. Lin (@aylin-kaya-oner)

  Detaycı mükemmeliyetçi Kubrick’in baş yapıtı bana göre. Diyaloglar ve tüm detaylar üzerine günlerce konuşulabilir. Gözlerinizi açın diyor büyük usta.. Şahaser!

  5
  • İnci (@inci-ozturk)

   Leonard Cohen’ in çok sevdiğim parçalarından.. Vimeo’dan başka bir yerde rastlanması zor olan bu videoya çok yakışmış bu şarkı.. @oya

   3
  • İnci (@inci-ozturk)

   Yazdıklarımızı düzeltme şansı olsa bu sitede çok iyi olurdu..

   3