Guguk Kuşu

Guguk Kuşu fragman izle FRAGMAN
4 114 4 14
 • Guguk Kuşu

  Randle Patrick McMurphy, özgür ruhlu, önemsiz bir suçludur ve deli numarası yaparak koşulların daha iyi olduğunu düşündüğü akıl hastanesine geçmeyi planlamaktadır. Ama onun bulaşıcı ve hoş olan kaosu, hastanenin uyuşmuş rutini ile ters düşer. Her şeyin başında olan Hemşire Ratched hastanedeki düzenin zarar görmemesi için her şeyi yapmaya hazırdır. Ken Kesey'in çok övülen romanından uyarlanmıştır. Filmin harika oyuncu kadrosunda ayrıca Emmy ödüllü Danny DeVito, Emmy ödüllü Christopher Lloyd ve Brad Dourif yer almaktadır.

  Yönetmen: Miloš Forman

  Tür: Dram

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. bugrayazar (@bugrayazar)

  aklınızı başınızdan alacak filmlerden biri

  3
 2. Yusuf Öz (@yusuf-oz)

  bu filmi sevip, delileri tımarhaneye, çocukları okula, askerleri kışlaya, okumuşları plazalara, işçileri farbrikalara kapayan toplum ne ayaktır diyenler, tez foucault’dan deliliğin tarihi’ni ve hapishanenin doğuşu’nu okuya.

  4
 3. Yusuf Öz (@yusuf-oz)

  ve aklın bedeli bu kadar şiddet olmalı mıydı diye sorgulaya sorgulaya iyice bilene radikal ola…yok okumam diyenler “Kurutta ippêji” diye 1926 yapımı capon filmine baksın ve de sinema delileri ne kadar erken keşfetmiş diye şaşakalsın…

  3
 4. qemal (@qemal)

  @yusuf-oz abi saygi duydum. o nasil film oyle? sen nerden biliyordun?

  2
 5. Serenay (@serenay)

  Foucault okutacak/iyi gidecek her seyirliğe varım!

  2
 6. Yusuf Öz (@yusuf-oz)

  @qemal müneccimler söyledi qemal :) bir yerde okudum ve sonra izledim aslında. işin tuhafı the cabinet of dr. calligari filmini herkes bilir de bu japon filmi kenarda kalmış. calligari de çok iyi filmdir ama. izlemeyen mutlak izlesin.

  4
 7. Arzu (@arzu)

  bugünlerde sık tekrarladığım kişisel ödev : Foucault oku, Deleuze oku

 8. Esra (@esra)

  Prensin kül kedisini ayakkabıyla araması gibi, bana da Foucalt’ı sormuştu bir adam. O güne dek okumamıştım diye sohbet bıçak gibi kesilmişti :)

  1
 9. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  Bu filmi izlemeyen kalmasın derim

  4
 10. Arzu (@arzu)

  Muhteşem bir film..Tıp fakültelerinde öğrencilere tavsiye edildiğini biliyor muydunuz? Bu konuda bir yazı mı yazsam acaba, tıbbi literatüre dahil edilen filmler hakkında :)

  2
 11. Memet Erkuş (@memet-erkus)

  flim vardr flim vardır kimisi çekmek için çeker kimisi gerçekten olması gerektiği için çeker . bu flim hakkında ne yorum yaparsanız tutar çünkü olması gereken herşey var ..

  4
 12. ironiKarga (@ironikarga)

  Az önce bir kez daha ..

  2
 13. TC Gulay Çağlı Aydın (@tc-gulay-cagli-aydin)

  filmin türkçe dublajıı nasıl isleyeceğim ? youtube de bulamadım