Gün Batmadan

Gün Batmadan fragman izle FRAGMAN
1 59 6 11
 • Gün Batmadan

  Jesse ile Celine, Budapeşte'den Viyana'ya giden bir trende tanışmışlardı. Beraber Viyana sokaklarında geçirdikleri saatleri anlatan ilk filmden 9 yıl sonrasını gösteren ikinci filmde yeni kitabının tanıtımı için Fransa'ya gelen Jesse, burada Celine ile karşılaşır. Jesse'nin uçağı kalkacağından yine az vakti vardır. Jesse ve Celine bu sefer birkaç saati Paris sokaklarında dolaşarak ve hiç fırsatını bulamadıkları şeylerden konuşarak geçireceklerdir.

  Yönetmen: Richard Linklater

  Tür: Dram, Romantik

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  asıl üzücü olan en fedakar,en sıkı çalışan ve dünyayı daha iyi bir yer yapabilecek insanların çoğu,genellikle lider olmak için gereken ego ve tutkuya sahip değiller.Yüzeysel ödüllere hiç ilgi duymuyorlar.Adlarının basında yer almasını önemsemiyorlar..”

  3
 2. Arzu (@arzu)

  Çok samimi senaryosu, tıpkı birincisi gibi .. sıkılmadan bir solukta biten 2 kişilik bir film..ideal eş, evlilik, mutluluk, arzular, sosyal sorumluluklar, dünya nereye gidiyor..uzun uzadıya düşündürecek çok kavram barındırıyor,bitince başlayan filmlerden.

  4
 3. action (@action)

  Gece yarisindan oncede fena değildi.

  4
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @action ben de bir tek onu izlemedim. İlk iki filmi abartmıyorum belki 10 ar kez izlemişimdir ama nedende Before Midnight’a başlayıp başlayıp bıraktım.

   3
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik @action ilk 2’den sonra 3’ü mutlaka tamamlayacağım..bu filmleri romantik aşk filmi sanarak, hep es geçtiğime yanıyorum.

   3
 4. metover (@metover)

  1-Julie Delpy’nin başka filmlerini izlemeye çalıştım ama, pek tat vermemişti. Fakat Ethan Hawke’nin Dead Poet Society’de ki Todd Anderson rolünden sonra pek çok filmi izlemeye değerdi. Yolculukla başlayan tüm hikayelerde bir şeyleri başlatmak hep mucize-

  2
 5. metover (@metover)

  2-…gibi gelmiştir bana.Öte yandan, her sıradan insanın başına gelebilecek bir hikaye bu ve oldukça yalın; kimse ölmüyor, dünyayı filan kurtarmıyor, herkes kendi ruhunun ve gereksinimlerinin peşinde…

  2
 6. Arzu (@arzu)

  sadece sorular ve kafa karışıklıkları, yani gerçek bilinçaltı.çıkıntıları olmayan-yusyuvarlak holivud filmleri gibi değil,hayat da öyle değil zaten.o yuvarlaklıklar yüzünden bugün herkes psikologların kapısında,yok öyle netlikler.

  3
 7. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Richard Linklater’ın bir filmi daha var ‘Tape’. 2001 yapımı, yine Ethan Hawke, yine bir diyalog filmi. Bu defa Uma Thurman ve Robert Sean Leonard eşlik ediyor. Sadece bir odada geçiyor film ve kesinlikle çok iyi. Spoiler vermeyeceğim, izleyin bence..

  1
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik sen diyorsan kesin severim

   1
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @arzu Az önce bir Linklater yapıtı daha izledim. Değişik bir animasyon tekniği kullanılmış ‘Waking Life’. İzlerken sanki bir felsefe kitabı okuyormuş gibiydi. Yorucu bir film olsa da o diyaloglar için bir kaç kez izlenir.

   1