Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? izle
2 96 15 7
 • Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

  Mekan Bursa ve zaman da 14. yüzyıl. Anadolu’daki Moğol tehlikesi sebebiyle halkın bir kısmı Bursa'ya göçer. Akıllı ama cahil, sinirli ama komik Karagöz, kendisinin aksi olan zekasını fırsatçılığı ile birleştirip her işten sıyrılan Hacivat ile tanışır. Orhan Gazi’nin adına yapılan caminin inşaatında beraber çalışmaya başlarlar. Atışmaları sırasındaki komiklikleri o kadar ünlü olur ki, davetten davete koşmaya başlarlar. Ancak şöhretin bedeli ağırdır.

  Yönetmen: Ezel Akay

  Tür: Komedi, Dram

Nasıl İzlenir?
puhutv
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Şahane bir film, şahane müzikler.Ezel Akay bu ülkedeki en başarılı yönetmenlerden biri.

  4
 2. solsoledo (@solsoledo)

  Kesinlikle Türk sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri. Özellikle Bacılar’ın, şamanizmin, şamanların İslam’ın feodal yapısı karşısında nasıl yok edildiklerini göstermesi açısından seyredilmesi gereken bir film…

  9
 3. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  Türk sinemasının nadide filmlerinden biri dönemin özelliklerini çok iyi yansıtıyor

  3
 4. Esra (@esra)

  müzikleri harikaydı, beyazıt öztürk’ü sevmediğimi hissettiğim her an aklıma bu filmdeki oyunculuğu geliyor ve iyi ki o rolü o oynamış diyorum.herkesin bir rolü var belki de bu hayatta.

  3
 5. Ali Öz (@ali-oz)

  işte benim filmim…Ezel Akay,seviyorum ooolum seni…

  1
 6. Sezgi (@sezgi)

  Türk sinemasının en başarılı yapımlarından. Gerek kıyafetler, gerek görüntü gerek dönem özellikleri…Şamanlık, Kam Ana, Gök Tengri gibi kelimeleri Türk Sinemasında ilk kez bu filmde duydum. Muazzam müzikler de cabası^^ ”Benim kadım işini bilir”

  1
 7. ironiKarga (@ironikarga)

  Ezel Akay’ın o efsunlu dokunuşu!

  1