Hasret

Hasret fragman izle FRAGMAN
1 11 1 3
 • Hasret

  Dar bütçeli küçük ekip, İstanbul hakkında bir TV filmi çekmek üzere Almanya’dan şehre gelir. Bir gün, kurgu odasında, yönetmen ham filmlerde çekimler sırasında görmediği bazı şekil ve suretleri fark eder. Kamera, hayaletleri yakalamıştır. Durumu takıntı haline getiren yönetmen, günden karanlığa, yaşayan şehirden geçmişin şehrine doğru geçerken İstanbul’un birçok yönüne de değinecektir: Eski mahallelerin yıkılması ve yenilenmesi, göçmen işçiler, hükümete karşı direniş, şehirde yaşayan çok çeşitli dinler ve topluluklar, İstanbul’un tuhaf derecede melankolik özü… Hasret, Türkiye prömiyerini, film ekibinin katılımıyla Filmekimi’nde yapıyor.

  Yönetmen: Ben Hopkins

  Tür: Dram, Belgesel

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Geçen hafta sinemalarda neler var diye internetde görüp gittiğim harika belgesel. Biraz oryantalist bulabileceklere adam Alman olsun o kadar zaten yarı belgesel filmlere müsemma gösterilmeli. Beni asıl etkileyen ise şu ana kadar İstanbul’la ilgili görsel

  2
 2. Zfrzkn (@zfrzkn)

  + imajların bu şehri anlatmaktaki yetersizliği daha çok turistik ve dolayısıyla beyin yiyici reklam imajların çok ötesine geçememesi sinir bozucu bir gerçekti. Bu durumu kırmış bir girişim. Ulus Baker’in “düşünen imajalarına” bir selam. Şiddetle tavsiye.

  4
 3. Arzu (@arzu)

  Düşünen imaj dedin , Ulus Baker dedin, bu çağrışımlarla izlerim ben bu filmi @zfrzkn

  1