İnsanlıktan Uzakta

İnsanlıktan Uzakta fragman izle FRAGMAN
5 2
 • İnsanlıktan Uzakta

  Albert Camus’nun Misafir adlı kısa öyküsünden uyarlanan ve Venedik’te Altın Aslan için yarışan film, 1950’li yıllarda bağımsızlık mücadelesi veren Cezayir’de geçmesine rağmen klasik western filmlerinden izler taşıyor. Daru (Viggo Mortensen) ufak bir köyde öğretmendir. Cezayir’de doğmuştur fakat aslen İspanyol olduğu için hem etnik Cezayirliler hem de Fransız koloniciler tarafından ‘yabancı’ etiketiyle hor görülmektedir. Daru’ya, bir muhalifi garnizona kadar götürmesi emri verilir. Bir dönem Fransız ordusuna da hizmet etmiş olan Daru, bu yolculukta kendi sadakatini sorgulamaya başlar. İki kaçağı Atlas Dağları’nda zorlu ve nefes kesici bir kaçış serüveni beklemektedir.

  Yönetmen: David Oelhoffen

  Tür: Dram

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Oya (@oya)

  Viggo Mortensen şahaneydi bu filmde. Senaryoyu çok beğendiği için yapımına da ortak olmuş. Nick Cave’de seve seve filmin müziğini hazırlamış: https://www.youtube.com/watch?v=mgaj7oZbmsQ


  2

 2. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Güzel film. özellikle günümüz Türkiye’si ile de örtüşen politik durum özellikle bizler için daha da ilginç hale getiriyor filmi. İnsan onurunu unuttuğumuz şu kara günlere inat izlenilesi.

  1