Kevin Hakkında Konuşmalıyız

Kevin Hakkında Konuşmalıyız fragman izle FRAGMAN
4 57 3 57
 • Kevin Hakkında Konuşmalıyız

  Eva, bebekliğinden beri tuhaf olduğunu düşündüğü oğlu Kevin'ın gösterdiği acımasızlık ve korkunçluklardan dolayı sevmekte zorlanmaktadır. Kevin'ın ergenlik dönemine geldiğinde söylemlerinin çok ötesine geçeceğini annesi dahil kimse tahmin edemez.

  Yönetmen: Lynne Ramsay

  Tür: Dram, Gerilim

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Melis (@melis)

  Nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama diyordu ki eğer filmin isminde birinin adı geçiyorsa muhakkak zengin bir kişidir. Kevin’ın ailesinin ekonomk durumu da fena değildi sanki.

  1
  • Zfrzkn (@zfrzkn)

   @melis Spartaküs? :)

   1
  • Melis (@melis)

   @zfrzkn Bu filmin çekildiği yıllardan bahsediyordu aslında, onu yazmayı atlamışım. Spartaküs’ ün yeri de bir ayrı tabii ki ama o bir çeşit kahraman sınıfına bile girebilir.

  • Zfrzkn (@zfrzkn)

   @melis “mouchette” baya fakir bir kız çocuğu:).

 2. Melis (@melis)

  Aynı yıl çıkan bir film daha vardı, zengin bir ailenin erkek çocuğuydu yine, filmin isminde de çocuğun adı geçiyordu. Bulursam yazayım, çok iyi bir örnek.

  1
  • Serenay (@serenay)

   @melis What Richard Did olabilir mi?

   1
  • Melis (@melis)

   @serenay Buldun buldun :)

   1
 3. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Gerçek bir psikolojik film. Tilda Swinson Eva karakterini oynamamış, yaşamış! İzlerken siz de birlikte yaşıyorsunuz Eva’nın dramını. Bazı yerlerde Oidipus kompleksini başarıyla işlediğinden bahsediliyor, bence daha fazlası… İzleyin derim..

  3
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @metover İzlemedim, hemen bakıyorum. Teşekkür ederim..

 4. metover (@metover)

  Washington Phillips – Mother’s Last Word To Her Son! Bu filmden aldığım en iyi şey bu şarkı;geriye kalan diğer her şey sadece sinema illüzyonu, histeri ve parano! Çünkü Kevin’in kötü olmak için hiç bir gerekçesi yoktu… Yönetmene çok küfrettim!

  4
 5. metover (@metover)

  Hayır! Bu şarkı bu grupla anlamsızlaşıyor! Siz 1927 kaydını izlemelisiniz, çünkü, açlık, kara pazar ve Sevgili Anne Yaratığı… O simge resimle ve nerdeyse taş baskısı plak tadıyle bir ağıt gibi ve ahh Anneler, anne olmak, Muhteşem Anne Yaratığı olmak…

  3
 6. metover (@metover)

  Bunları sizinle paylaşmalıydım, çünkü olasılıkla siz de bir Anne Yaratığı, ya da o potansiyeli taşıyorsunuz!

  2
 7. metover (@metover)

  Bense, Goethe’den daha az saygı duymuyorum annelere! Bu şarkıyı dinlerken salya-sümük olmadan duramıyorum, 100 yıl önce yaşamış o insanları ve dramlarını tasarlamak, bir tanrı gibi ölümsüz olmadığımız hatırlatıyor…

  2
 8. metover (@metover)

  Burda yeniyim ve aslında şarkı d,inlemekten çok, şarkı söylemeye gelmiştim; nerdeyse sazı ele geçirmek ve çılgınlar gibi susmadan haykırmak! Ama yapabildiğim tek şey yorum yapabilmek.

  4
  • Mert Boyundur (@mert-boyundur)

   @metover bence blog yazısı çıkar buradan.

   2
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @metover @mert-boyundur ile aynı fikirdeyim, yazı yazmalısınız siteye…

   1
 9. metover (@metover)

  Şimdilik bu kadar; bir süre taciz edecek başka bir üye bulsam iyi olacak…

  1
  • Serenay (@serenay)

   @metover benim filmden anladığımsa annelerin bir suçu yok, çocuk doğasında sayko olabilir ve yapılabilecek pek bir şey de yoktur gibiydi.

   2
 10. metover (@metover)

  Bu tür karakterler için şunun gibi gerekçeler olmalı: Kötü ebeveynler, kötü eğitim, fakirlik ya da istismar edilmek filan. Bizim fırlama tam bir iblis:) Bu arada, Ezra Miller’ın- nam-ı değer “Kevin” karakteri- bir filmini daha buldum: Afterschool…

  2
 11. metover (@metover)

  …Daha önce “The Perks of Being a Wallflower” filminde eşcinsel karakteri oynamıştı ve iyi bir filmdi.

  1
 12. Arzu (@arzu)

  Bu kadar yorumu hakettiğine bakarak, artık izlesem iyi olur.

 13. Aylaksultan (@oznur-gurpinar-efe)

  Çocuk sahibi olmak çok fazla şeyi göze almak demek, atsan atılmaz satsan satılmaz!!! Göze almak zor! İnsanların karekteri ile doğduğu görüşündeyim, müdahale edilebilir ama değiştirmek çok zor!

  5
 14. metover (@metover)

  Firelight, bir “Anne Yaratığı” filmi:) Üstelik yeni keşfettim, 97 yapımı. Sophie Marceau rolünün hakkını veriyor…

  1
 15. Arzu (@arzu)

  Kevin mutsuz bir annenin ürünü;gebeyken mutsuz,doğumdan sonra da.Annedeki bu mutsuzluğun sebebini çözemedim.Çocuk anneyle savaşıyor görünüyor ama aslında anne hariç herşeyle savaşıyor.Karakterin ana belirleyicisi anneden aldığı etkiler,tepkiyse değişken.

  3
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @arzu Kevin mutsuz bir anne ürünü kesinlikle. Özgürlüğünü düşleyen bir kadın, her şey yolunda gibi görünse bile aslında yolunda değil. Alice Miller okumak filmi yorumlamayı kolaylaştırdı. Çünkü İyi anne olmak için mutlu bir insan olmak da gerekli.

   1
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik mutluluk çok zor bir kavram, çok düşündüm bugün ‘mutluluk nedir?’ diye..olumsuzluklara karşı da hayatla barışık olmak belki, ”buluruz elbet bir hal çaresini” gücü..o güç o annede yok,harabe gibi bakışları.kesinlikle alice miller okunmalı :)

   3
 16. metover (@metover)

  …Ya da çocuklar her zaman, sanıldığı kadar masum olmayabilirler! Elde etmek için ağlarlar, küserler, hasetinden çatlar, olmadık dalavereler çevirirler! Ebeveynlerin küçük bir açığını iyi kullanırlar, annenin izin vermediği şey için, babaya, onun…

  2
 17. metover (@metover)

  …izin vermediği için yine anneye koşarlar! Çünkü doğası öyle, evrenin etrafında döndüğünü sanmak; muhteşem anne yaratığı varken bu hiç de zor olmaz. Hayır, ama yine de çocuklar söz konusu olduğunda daima onların yanındayım! …

  3
  • Arzu (@arzu)

   @metover çocuklar ilkel bakışla hayatta kalma mücadelesi veriyorlar denebilir, ebeveynler onları dış dünyadan koruyan gardiyanlardır, merak ettikleri herşeyin önündeki bariyer, bu yüzden çocuklar korunmak için onlara muhtaç ama aynı zamanda öfkelilerdir.

   1
 18. metover (@metover)

  Bu ülkede trafiğe çıkmak için ehliyet gerekir, başka insanların hayatını riske atmamak için. …İyi ama anne- baba ehliyeti var mı? Neden o da zorunlu olmasın? Kimi ebeveynler doğru yetiştirmek ve doğru davranmak için eğitim alıyorlar…

  4
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @metover Filmin adını asla hatırlayamam ama bir filmde bir karakter tam da bu noktadan bahseder; otomobil kullanmak için ehliyet gerek, pek çok şeyi yapmak için sertifika vs, ama anne baba olmak için bunlara neden gerek yok?

   3
 19. metover (@metover)

  …Sorumsuz ebeveynlerin yetiştirdiği bir erkek, beyaz gelinliğiyle ülkemizden geçen bir kadına tecavüz edip, kafasını ezebiliyor… Sizce de burda bir meşruiyet sorunu yok mu? O anne ve babanın oğluyla beraber yargılanmasını isterdim; tüm evren…

  3
 20. metover (@metover)

  …önünde utanç içinde kaldığımız için… Kevin’a gelince, extrem bir örnek, binde bir çıkar yani. Bu ne çocukları canavar, ne anne-babayı masum yapar. Gördüğünüz gibi, büyümemiş biri olarak, nerdeyse, hepinizin…

  3
 21. metover (@metover)

  …etrafımda pervane olmasını filan isteyeceğim; zavallı ben:( Aslında söyleyeceğim o kadar çok şey var ki! (Hak etmiyorsunuz bu işkenceyi, her gün retinamızdan zorla giren milyonlarca bilgi mesajı varken hem de…)

  4
  • Arzu (@arzu)

   @metover iyi gidiyordu bence :)

   2
 22. metover (@metover)

  Zavallı, zorba erkekler hakkında söyleyeceğim çok şey var aslında! Ben bir hainim ve anne yaratıklarının işbirlikçisiyim, çünkü nerde durduğuma çok dikkat etmek istiyorum! Çoğu erkek kendisini bir kadının doğurduğunu unutuyor!

  4
 23. metover (@metover)

  …Ve gücü, iktidarı kullanan kötü erkeklerden nefret ediyorum, iyimserliğimi, adalet duygumu yok ediyorlar! Siz onlardan, tecavüze uğramış bir kadını koruyup, haklarını aramayı beklerken, onlar aksini yapar: öldürür!

  4
 24. metover (@metover)

  …Şunu hatırlayın- tarihini hatırlamıyorum ama- Adana’da meydana gelen olay, bir anda dünya medyasında patlıyor! Çünkü dehşet içinde kalıyorlar… Bir adam, elinde biçağıyla sürekli delikler açıyor eşinde, güpegündüz, sokağın ortasında ve…

  3
 25. metover (@metover)

  …Yanında duran polisimiz, “Yapma kardeş” filan diyor ya da rica ediyor… Başka birinin hayatı tehlike altında deyip, adamı bacağından vurmuyor ya da – bir şekilde- adamın üstüne atlamıyor! Bu arada erkekleşen kadınlar yüzünden, erkek nüfusu da…

  1
 26. metover (@metover)

  …epeyce artıyor değil mi? Sanırım bir tanesini anımsamak bile bir anda zincirleme diğer olayları da hatırlatıyor bana. İyimser olmak, iyi şeyler düşünmek istiyorum; iyi şeyler olmaya başlarsa belki olurum da…

  1
 27. metover (@metover)

  Tamam, daha iyimser olmanın bir yolunu buldum:) Erkekler ne çok seviyorlar kadınları, öldüresiye hani, tutkuyla…

  2
 28. metover (@metover)

  @arzu Güç ve iktidar tehlikeli bir şey, kimin olursa olsun, anne-babanın bile! Adil kullanılmazsa, mağduriyetler doğar. Ve bu aile içinde başlar…

  2
  • Arzu (@arzu)

   @metover cinsiyetçi şiddeti besleyen en anlamsız ama en güçlü öge kadınlar, hemcinsleriyle o kadar rekabet halindeler ki, çocuklar cinsiyetçi söylemleri ilk onlardan duyuyor.birey olmayı başarabilirsek, diğer insanlarla yarışı kesebiliriz belki.çok zor..

   2
 29. metover (@metover)

  @arzu Söylediğiniz yanlış değil ama, bunun bir sıfır noktası, başlangıç yeri, kaynağı olmalı değil mi? Mesela, ekonomik olarak güçlenmeyen kadının bireysel özgürlüğü hem baba evinde, hem de koca evinde olmaz! Cinsler arasında ki rekabeti kötü bulmuyorum.

  1
  • Arzu (@arzu)

   @metover sorun ekonomik özgürlük talep etmeyen kesimin yoğunluklu oluşu olabilir mi ki..bir kadın çocuğunu çocuk esirgemeye vermek istediğinde,ona iş bulursak bundan vazgeçip geçmeyeceğini sormuştum..”ben çalışmak istemiyorum” cevabı isyan ettirmişti.

   3
 30. metover (@metover)

  @arzu …belki çeki-düzen bile veriyor olabilir:) Sonuçta cinsler arasında bir güç dengesi kurulmazsa, hep ezilen bir taraf olur. Kadın, hayatın her alanında yer almaya başladığında, zorladığında, talep ettiğinde, savaştığında ancak paylaşır iktidarı…

 31. Arzu (@arzu)

  kolaycı tuhaf bir nesil yetişti, özgürlük istemiyor gibi davranıyorlar, güçlü olmak da istemiyorlar. sorumluluklardan kaçıyor üretmiyorlar.gönüllü bir teslimiyet var gibi.

  2
 32. metover (@metover)

  @arzu… ya da kolay olanı seçer. Hayat bazen zor tercihler yaptırır kişiye; kadınsa, kimi zaman, kendinden- gerçekte daha büyük olmasa da- erkek gücüne sığınarak o seçimlerden kaçar. (Bence)

  1
 33. Arzu (@arzu)

  Hırs hiçbir zaman iyiye hizmet etmez, rekabet de hırsdan doğuyor. bu şekilde kat edeceği yollar sadece daha azına sahip olanı küçümsemesine sebep oluyor.herkes birey olup her türlü savaşa bir son vermeli.nesilleri zehirleyip duruyoruz.

  3
 34. metover (@metover)

  Bir film izlemiştim. Kadın erkeğe:”İlk zamanlar ne kadar düşünceli, nazik, sevgi dolu biriydin; n’oldu sana böyle nobranlaştın, umursamazlaştın? Erkek:”Faturaları öderken romantizmimi yitirdim”

  3
 35. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Aile ebeveynler çoluk çocuk bahane film şahane. Gerilimin dinamikleri kadın-çocuk ve diğerleri üzerinden kurgulanmış. Tıpkı İncil hikayesi gibi “Meryem,oğlu(isa) ve diğerleri. İsamız ve meryemimiz biraz farklı :)

  1
 36. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Anne çocuğu kabullenemiyor çocuk da Dünyayı. Anne’ye tanrının armağanı değil onu esir eden bir şey çocuk. Çocuksa İnsanların günahlarını yükleneceğime, onları ve dolayısıyla Tanrıyı ve dolayısıyla annesini cezalandırıyor. yok öyle günahlarınızı sırtlamak

  2