Kurban

Kurban fragman izle FRAGMAN
1 14 17
 • Kurban

  Alexander ateist bir oyuncu, düşünür ve yazardır. Genç karısı da kendisi gibi bir oyuncudur. Bir kız ve "Küçük Adam" diye seslendiği bir oğullarıyla şehirden uzak sakin bir hayat sürmektedirler. Uzun yıllar yaptığı araştırmaların sonucunda şekillenmiş düşünceleri, teknolojinin getirdiklerinden daha çok kaybettirdiklerine odaklanmasına yol açmıştır. Paranoya noktasına varan bu takıntısı yüzünden kendisini kesin olarak nükleer bir felaket yaşanacağına inandırmıştır. Gerçekliği, rüya ve düşlemleri ile karıştırarak yorumlamaya başlayan Alexander'ın tutumları aile içerisinde ruhsal krizlerin yaşandığı bir süreci başlatır.

  Yönetmen: Andrei Tarkovsky

  Tür: Dram

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  “Eğer biz de her gün, tam aynı saatte, bir ayin yapar gibi belirli bir davranışı hiç değiştirmeden sistemli olarak yinelersek, dünya çok farklı olur. Bir şeyler değişirdi. Değişmesi gerekirdi.”

  2
 2. Arzu (@arzu)

  Şiirsel akışıyla, ben Tarkovski’nin eseriyim diyor film. Bu tarza alışık olmayanları hırpalayabilir, ağır temposuna rağmen pür dikkat izlenilmesi gereken sarsıcı bir film.

  1
 3. Arzu (@arzu)

  Hoşgeldiniz aramıza @aysenur-yesilyurt :) En çok da Tarkovski filmlerini, bir psikolog gözüyle okuyabilmek isterdim, aslında ‘ayna’ filmi en çözümleyemediğim ama her nasılsa bilinç altımda garip bir şekilde etki bırakan filmi..izlemiş miydiniz?

  1
 4. Arzu (@arzu)

  Offret’i mutlaka izleyin,ama tarkovski’nin ilk filmi olan Silindir ve Keman’ı da es geçmeyin.Henüz sinema okulundayken çekmiş, ondandan sonra isminden övgüyle söz edilir olmuş ve başarıyla mezun olmasını sağlamış.

  2
 5. Zfrzkn (@zfrzkn)

  @Arzu Senin şu profil yazın “Güzel film, sinemanın peşinde koşmayanlar…. “(Tarkovski). işteofilm için revize edilip sloganlaştırılabilir. Güzel film işteofilmde olmayanlardan kendini gizler” diye. Tarkovski’nin “azıcık” kemikleri sızlar ama olsun :).

  8
  • Arzu (@arzu)

   @zfrzkn editöre iletelim bu fikri :)) burdan seçiyorum artık filmleri, tek adresim oldu.

   3
 6. Aylaksultan (@oznur-gurpinar-efe)

  Çok içine giremedim filmin, severim aslında böyle yavaş tempolu filmleri ama bu filmi tamamlayamadım

  2
  • Arzu (@arzu)

   @oznur-gurpinar-efe zor bir dili var,ve eminim yakaladığımızdan daha da fazla şeyi kaçırıyoruzdur aslında tarkovski filmlerinde..aklı karışık adamlardan, ben bir diyalogdan etkilenirsem filmin tümünü zihnime kazımaya yetiyor, bu da onlardan biri olmuştu.

   1
 7. Arzu (@arzu)

  @ahmet-gokburu bu film sonlara doğru karmaşayla zihni yorsa da, başlangıç diyaloglarıyla etkilenme ihtimalin yüksek bir diğer tarkovski eseri.

  1
  • Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

   @arzu bunu da Solaris İ de mutlaka izleyeceğim

   1
  • Arzu (@arzu)

   @ahmet-gokburu illaki bir de nostalghia :)

   1
  • Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

   @arzu öneriler için teşekkürler

   1
  • Arzu (@arzu)

   @ahmet-gokburu filmlerinden de fazla,kitabından etkilenmiştim tarkovski’nin.Kitap seviyorsan Mühürlenmiş Zaman’ı şiddetle tavsiye ederim,filmlerini izledikten sonra okuyunca taşlar bir bir yerine oturuyor.Dilinden çok etkilenmiştim, zeki ve aklı karışık.

   2
  • Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

   @arzu eskiden çok kitap okurdum ama filme başladıktan sonra okuyamaz oldum izlenecek o kadar çok film var ki ama yine de bu kitaba bir bakacağım

   1
  • Arzu (@arzu)

   @ahmet-gokburu filmleri hakkında olduğu için, anahtar görevi görüyor bir nevi.

  • Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

   @arzu karmaşık filmleri severim o yüzden Nolan filmlerini hep beğenmişimdir david lynch ı da

   2
  • Arzu (@arzu)

   @ahmet-gokburu nolan’a mesafeli kaldım hep ama lynch evet ✌️

   1