Le Havre

Le Havre fragman izle FRAGMAN
1 15 1 16
 • Le Havre

  Fransa'nın Le Havre şehrinde yaşayan eski yazar, yeni ayakkabı boyacısı Marcel, kente bir kargo gemisiyle kaçak olarak gelen Afrikalı bir çocuğa acır ve yardım etmeye karar verir.

  Yönetmen: Aki Kaurismäki

  Tür: Dram, Komedi

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Açın bu filmi (bunu ailece de yapabilirsiniz ya da ahbaplarınızla), Le Havre’nin insanlarına karışın, basit ve samimi evlerine, mütevazi hayatlarına, her karesindeki sımsıcak renklere.. içinizde özlem duyduğunuz her ne varsa onlara yer açın

  5
 2. Arzu (@arzu)

  mesajlarını aktarmak için basit bir sinema dili kullanan Finlandiyalı yönetmen Aki Kaurismaki’nin filmleri insanı ekrana kilitleyecek kadar samimi ve doğal.Dekorlarının sadeliğini gördükçe,ne kadar gereksiz kalabalıklar içinde yaşıyoruz hissine kapıldım.

  2
 3. Arzu (@arzu)

  sevdiğiniz insanla,kuru bir evde,küçük tencereniz basit sofranızla,samimi insanlar arasında dar bir sokakta,günlük artan paranızı mahallenin güzel yaşlı naif kadınının barında bir bira patlatma şansıyla geçirmek..Cennet bu kadar sade bir yer olmalı.

  2
 4. Arzu (@arzu)

  tek şarkılık harika bir konser var ki filmde,o ses o adamdan mı çıkıyor diyeceksiniz :) Genel anlamda filmin tüm müzikleri çok iyi,yönetmenin tüm diğer filmlerinde olduğu gibi.Bu film izlenir abi,polislerin görevi ne olmalı onu görmek için bile izlenir.

  2
 5. Esra (@esra)

  akşam yorumlarımı yazacağım :)

  1
 6. Sesilpir (@sesilpir)

  Ben bu aksam evde yalnizim, bilin bakalim ne yapacagim? :) Hadi gel. @arzu

  1
 7. Arzu (@arzu)

  keşke gelebilsem :) bu akşam o kadar güzel hissedeceksin ki @sesilpir.. bugün bugün, filmi düşündükçe diyorumki, dekorunun bir yerine kıvrılıp yaşasam ya yahu..

  1
 8. Oya (@oya)

  İki filmini izlediğim bu yönetmenin bende tarifsiz bir etkisi var. Fazla dramatik bulmama rağmen takılıp kalıyorum. Oyunculuklardan da etkilenmiyorum, sahneler de durağan ama gaza gelip başlayınca izleniyor özellikle geyik yapacak biri varsa yanınızda.

  2
 9. Oya (@oya)

  @arzu Adamın sesi gibi konserin tarzı da çok şaşırtıcıydı.

  2
 10. Arzu (@arzu)

  ben bayağı kaptırdım bu yönetmenin filmlerine, aşağı yukarı aynı oyuncularla çekilmiş hepsi.oyuncuların tarzına alıştım belki de, çok konuşmuyor fazla dram yaratmıyorlar.Maske yüz gibiler ama sıcak hissettiriyorlar.Beraber izlemek büyük keyifti @oya :)

  1
 11. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Zaten meraklanmıştım @arzu… Yarın sıcak bir çay koyup izleyeyim dedirttin bana :)

  1
 12. Esra (@esra)

  İzledim ve çok güzel bir uyku çektim üstüne. Güzel hisleri uyandıran özel bir film.

  1
 13. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  İzledim. Oyunculuklar donuk evet, biraz tatsızlaştırıyor filmi bu durum. Ama @arzu, gerçekten samimi bir mahalle havası hissediliyor, hani Süper Baba, İkinci Bahar gibi bizim eski dizilerimizde hissedilen mahalle sıcaklığı var bu filmde de..

  1
 14. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Ayrıca Little Bob karakterine bittim ;) Bir de sondaki mesaj : İyilik yap, iyilik bul… Sevdim, sevdim..

  2
 15. Arzu (@arzu)

  Ben bu oyuncu kadrosuna alıştım, tuhaf bi bağımlılık potansiyelleri var. Sıkılrım sanıyorsun, ama kapatamıyorsun. Kesinlikle şahsına münhasır bir tarz.

  2
 16. Sesilpir (@sesilpir)

  @azru Dun aksam izledik, guzeldi. Direktorun obur filmlerini siraya koyduk, tesekkurler! :)

  1