Mustang

1 20 7 5
 • Mustang

  İlk kez Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde gösterilen, eleştirmenlerden de olumlu geri dönüşler alan Mustang, İnebolu’da büyükannelerinin evinde yaşayan yetim beş kız kardeşin, tutucu komşuları yüzünden adeta hapis yaşantısına dönen hayatlarına karşı başkaldırılarını ve özgürlükleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Lale ve kardeşleri, oynadıkları bir oyunun çevreleri tarafından beklenmedik bir skandala dönüştürülmesi sonucu adeta ev hapsine mahkûm olurlar. Bu durum öyle bir noktaya sürüklenir ki evde evlilik planları dahi yapılmaya başlanır. Ancak beş kız kardeş, üzerlerinde kurulan bu baskıları yenip özgürlüklerine kavuşmak için yeni yollar arayacaktır.

  Yönetmen: Deniz Gamze Ergüven

  Tür: Dram

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Tuba Yıldırım (@tuba-yildirim)

  bu film Fransa adına oscar’a gidiyormuş ya

 2. Arzu (@arzu)

  çok güzel çok sarsıcı…film sonrası sendeledim,kendime gelmem hayli zaman alacak gibi hissediyorum..hiç yabancısı olmadığım,çok fazla içinde olduğum benzer yaşamları daha derinden hissettim.yerli sinema izlenimi vermeyen çekim tarzıyla bizden bir konu.

 3. Arzu (@arzu)

  dün gece 41. César Ödülleri’nde tam dört ödülün sahibi olmuş Mustang.”En İyi İlk Film, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Orijinal Müzik” .. 1 gün sonra da Oscar’da Yabancı Dilde En İyi Film dalında yarışacak.. :)

  2
 4. jerry co (@jerry)

  @arzu Oscar alsin da carsi karissin :)

  1
 5. Arzu (@arzu)

  Hakediyor da hani :) sonra biz de şevke gelir, kısa filmler çeker atarız bu siteye !

  1