Rashomon

Rashomon fragman izle FRAGMAN
1 14 2 5
 • Rashomon

  Ormanda bir kişinin ölü bedeni bulunmuştur. Bu kişinin karısına da tecavüz edilmiş ve bütün kasaba polisi bu olayı yapanların izlerini sürmektedir. Olayı gören üç şahit vardır. Bir seyyah, bir köylü ve bir eşkiya. Bu kişiler teker teker ifadelerinin dinlenmesi için çağrılır. Ama adamın karısı da dahil hepsi olayı farklı bir şekilde anlatır. Böylece içinden çıkılması zor bir durumla karşı karşıya kalınır. Acaba olay nasıl olmuştur ve katil kimdir?

  Yönetmen: Akira Kurosawa

  Tür: Polisiye, Dram

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Zfrzkn (@zfrzkn)

  1950 Kurosawa yapımı suç-gizem filmi. Ortalıkta yüzlercesi olan ucuz ana akım muadillerinden sıkıldığınızda tükenmeyecek vaha. Senaryo Ryunosuke Akutagawa’ın, özellikle yazmak istedim çünkü bir ders niteliğinde.

  3
  • jerry co (@jerry)

   @zfrzkn yerli bir uyarlamasi vardi sanki bu filmin?

   1
  • Zfrzkn (@zfrzkn)

   @jerry hiç duymadım ne ki acaba?

 2. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Bir soru; neden böyle güzel polisiyeler çıkmıyor artık? Seyirci teknolojik ilerlemeden dolayı senaryoları inandırıcı bulmuyor olabilir mi? O zaman bizim iyi polisiye izleme şansımız artık kalmadı mı?

  1
 3. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  hikayeyi anlatanların yanındaki rahibin her sözü bir ders adeta hayat felsefesi bazı olumsuz yönlerini dönemin şartlarına yorduğum bu film döneminin en iyilerinden ki diğer filmlerinde teknolojinin gelişmesiyle de harika işler çıkarmış Akira Kurusawa

  4