Şeker Portakalı

 • Şeker Portakalı

  Yeni taşındıkları yerdeki portakal ağacı, sekiz yaşındaki Zezé'nin güvenebileceği, sırlarını, korkularını ve sevincini paylaşabilecegi tek şey olur.

  Yönetmen: Marcos Bernstein

  Tür: Dram

2 8
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  1970 yapımını izlemiştim, çok naif ve özeldi. Yeni uyarlamalarını izleyerek o tadı kaçırmaktan çekindim, buna hiç bakamadım. Her ikisini izlemiş olup kıyaslayabilecek film sever var mıdır aramızda ?

  3
 2. İnci (@inci-ozturk)

  Ben ikisini de izledim.. İlk versiyonun dvd sini bulduğumda fırsatı kaçırmayıp satın almıştım..

  1
 3. İnci (@inci-ozturk)

  Şeker Portakalı yıllar boyu başucu kitabımdı.. Benim için çok ayrı bir değeri vardır.. İlk filmi izlediğimde kitaptan çok da farklı olmadığını düşünmüş, çocuk oyuncuyu çok yetenekli bulmuştum..

  3
 4. İnci (@inci-ozturk)

  Fakat yeni versiyonu da 2000’li yıllara çok uyumlu geldi bana.. Ve Çocuk oyuncu yine çok yetenekli.. Kısacası iki filmi de ayrı ayrı çok beğendim.. Latin edebiyatı ve Latin sinemasını seviyorum..:)

  3
 5. İnci (@inci-ozturk)

  Bu arada söylemeden edemeyeceğim;Şeker Portakalı’nın devamı niteliğindeki ‘Güneşi Uyandıralım’,’Deli Fişek’,’Yaban Muzu’,’Kardeşim Rüzgar, Kardeşim Deniz’,’Kayığım Rosinha ve’Kırmızı Papağan’ı da okumuştum o dönemde.José Mauro de Vasconcelos’u seviyorum

  3
 6. İnci (@inci-ozturk)

  Yorumları sana yanıt olarak yapmıştım fakat etiketlemeyi unutmuşum..:) @arzu

  2
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk bir şans vereyim bu versiyonuna da o vakit.. kitap önerilerini dikkate alacağım, hatta ilk siparişe ekleyeyim bir kısmını :)

   1
  • İnci (@inci-ozturk)

   Kesinlikle yeni versiyonuna şans vermelisin.. O da ilk film kadar iyi.. @arzu

   1