Şoför Nebahat

Şoför Nebahat izle
1 14 3 5
 • Şoför Nebahat

  Dolmuş şoförlüğü yapan babası öldükten sonra evinin tüm yükü omuzlarına binen Nebahat, hem borçları ödemek hem de geçimlerini sağlamak için babasından kalan arabayla dolmuş şoförlüğüne başlar. Çevresi, kadın olan bir dolmuş şoförünü pek de kabûllenmezken o çoktan meşin ceketini giyinmiş, babadan kalma kasketini takmıştır bile. Rakipleri karşısında sert dururken bir gün arabasına binen avukat Bülent'e karşı duyduğu sevgi ona kadın olduğunu hatırlatacaktır.

  Yönetmen: Süreyya Duru

  Tür: Dram

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Yıllar önce izlemiştim, hatırlama zamanı ! Teşekkürler @aysesel

  1
 2. Arzu (@arzu)

  Nasıl güzel bir filmdir bu ya,eski İstanbul, hastası olduğum eski arabalar, harika nostaljisiyle Nebahat Abla.İyi ki hatırlattın @aysesel, gözlerim bayram etti bu akşam !

  3
 3. Arzu (@arzu)

  “Kadının en büyük düşmanı yine kadın maalesef,erkekler halt etmiş” Rekabet,öz güvensizlikler,kişisel tatminsizlikler kadınları birbirlerine karşı şeytanlaştırıyor.Dişi hayvanlarda bu çelişki yok,iyiye dönüşüm istiyorsak dönüşüm önce kadından başlayacak.

  2
 4. Arzu (@arzu)

  Filmdeki en güzel şeylerden biri, kız isteme sahnesinin olmayışıydı.Eskiden daha mı medeniymişiz :) Ve “bu akşam içmek istiyorum” diyen Nebahat abla :) Kesinlikle yeşilçamın en kıymetli filmlerinden.

  2
 5. Arzu (@arzu)

  Arkadaşlarla toplanıp sinema günü yaparken baş tacı olabilecek bir seçim, herşeyin eskisini görmek bile yüz güldürür.Eski hastaneler,eski ameliyathaneler,meyhaneler,eşyalar,dükkanlar,sokaklar,kıyafetler..Eski manyağıysanız benim gibi,bulunmaz hint kumaşı!

  2