Spotlight

Spotlight fragman izle FRAGMAN
3 95 7 15
 • Spotlight

  Gerçek bir olaydan esinlenerek hazırlanan filmde Boston Globe gazetesinin bir kilisede yaşanan çocuk tacizi olaylarını ortaya çıkarması anlatılıyor. Olayların derinine inmek isteyen araştırmacı gazeteciler Katolik Kilisesi’ndeki taciz ile başlayıp Boston’ın üst düzey dini, yasal ve idari birliğine ait gizlenen gerçeklere kadar ulaşırlar.

  Yönetmen: Tom McCarthy

  Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Osho’nun bir sözü vardı, bu filmin konusuna önsöz olabilecek cinsten: “Sarkacın kolu bir yöne giderken, aslında aksi yöne doğru ivmeleniyordur”

  8
 2. Arzu (@arzu)

  Bu film, 2016’nın oscarını alamasa bile tüm zamanların en sarsıcı filmlerinden biri olarak anılacaktır. Tartışmaya açabileceği o kadar çok mevzu var ki, keşke tartışılabilir zamanlarda olsak..

  5
 3. Melis (@melis)

  Taciz ve tecavüze maruz kalan insanların açığa çıkabilmeleri için önce onlara cesaret ve sonsuz destek verecek bir toplum sağlamak gerekiyor. Öyle bir toplum da sadece hayallerimizde varolduğu için bu tür olaylar saklı kalıyor.

  4
 4. Melis (@melis)

  Ya da ancak filmde olduğu gibi azimli, korkusuz gazeteciler sayesinde araştırılıp ortaya çıkarılabiliyorlar. Fakat bu işin yine de kolay kısmı. Toplum istedikten sonra en sapık, en caniyi bile görmezden gelebiliyor.

  3
 5. Arzu (@arzu)

  Hani şaşırıyorlar ya %6 oranına, bastırılmış duygularıyla baskılanmış toplumlar için bu sadece bazı din adamlarıyla da kısıtlı değil. Hayatın kanıksanmış gerçeği, bir tabiat olayı gibi.

  2
 6. Mustafa Oğuz (@mustafa-oguz)

  Teşekkürler arzu en kısa zamanda izlicem

  3
 7. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  @arzu En kısa zamanda izlenmeli, evet… Durup durup hatırlatmalıyım kendime, kafa dağınık çünkü :)

  2
 8. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  İzlemeyi başardım, sürükleyici ve çarpıcı bir film… Din adamı olmak, ahlaklı olmayı beraberinde getirmiyor işte. İlahiyat fakültesi dekanı çocuk pornosu yüzünden FBI tarafından yakalandı mesela bu ülkede, haberi olan var mı?

  5
 9. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Bu konuyla ilgili hiçbir linke ulaşılamıyor, basın özgürlüğü var ülkemizde!!!

  2
 10. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Bir link buldum, Sabah yazmış, kumpasmış..

  1
 11. Arzu (@arzu)

  aptal saptal bir canlı türüyüz, hep bi büyüklük atfetmeler, hep bi kusursuz görme gayreti..nüve sıkıntılı aslında

  4
 12. Lin (@aylin-kaya-oner)

  Benzer yapımları olan All The President’s Men ve Zodiac gibi gazetecilerin gerçekler açığa çıksın mücadelesinde bu film biraz sakil kalıyor. Konusuyla dikkat çekici ama hepsi o kadar.

  2
 13. Arzu (@arzu)

  Gönlümün Oscar’ı gerçek oldu :))

  2
 14. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  mark ruffalo yu pek sevmem ama iyi oynamış film biraz uzun geldi bana ama çarpıcı gerçeği amerika insanının yüzüne vuran başarılı bir film

  2
 15. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Ulkemizde de guncelligini maalesef arttirarak surdurren cocuk istismarini irdeleyen yapim gayet basarili. Son yillarda oscari almis filmleri cok sevmiyordum ama bunu begendim.

  3