Taare Zameen Par

Taare Zameen Par fragman izle FRAGMAN
7 94 3 23
 • Taare Zameen Par

  Aamir Khan'ın hem yönetmenlik hem de oyunculuk yaptığı bu filmde; 8 yaşında disleksik genetik rahatsızlığı olan bir küçük çocuğun geç konuşma, duyma ve algılama sorunlarını anlayamayan ailesi ve çevresi tarafından dışlanması anlatılıyor. Çocuğun potansiyelini farkeden resim öğretmeni Ram, sorunun altında saklı kalan çok daha farklı bir kişiliğin ortaya çıkmasını sağlıyor.

  Yönetmen: Aamir Khan, Amole Gupte

  Tür: Dram, Çocuk ve Aile, Müzik

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. arvennnn (@arvennnn)

  Bu amir khan ‘i seviyorum ben. Dolayisi ile bu filmi de 💟💟💟💟

  4
 2. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Aamir Khan’ın en güzel filmlerinden biri de bu. Benim kendisini keşfettiğim film diyebilirim, bundan sonra bir kaç filmini daha izledim ve hepsini izlemeyi düşünüyorum.. Hayranıyım :)

  4
 3. Özgür Kuş (@ozgur-kus)

  izlemiştim. hadi birdaha izliyeyim tşk

  4
 4. Arzu (@arzu)

  Muhteşemdi, uzunluğuna rağmen muhteşemdi.

  3
 5. Serenay (@serenay)

  Bu kadar çok beğeni toplamış ama ben sıkılmış ve sonunu zor getirmiştim. Konusunu takdir etsem de benim ilgimi tutamadı.

 6. almlas (@almlas)

  Kesinlikle uzun bir film. Konunun işleniş şekli ve kurgusu vasat. Sadece disleksinin nasıl bir şey olduğu güzel anlatılmış.(çocuğun gözünden gösterilen yazılar, hayal dünyası vb) Çocuklarla izlenebilir.

  4
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @almlas diğer filmlerini izlemediysen şans vermelisin derim :)

 7. Gizem Erel (@gizem-erel)

  Bollywooda aşık olma sebebım By Mükemelliyetçi her filmi kesinlikle izlenmeli

  5
 8. Kübra Meyrili (@kubra-meyrili)

  Aamir Khan’ın en güzel filmi. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.Mr. Perfectionist olduğunun ispatı :)

  6
 9. Özlem Bayır (@theoz)

  Bu filmi,ilköğretim çağında çocukları olan anne babalara öneriyorum ve çocuklarıyla birlikte izleme şartı koşuyorum.Çok ciddi değişimler yaratıyor ebeveynlerde,çocuklarına bakış açıları değişirken kendileri de değişimin adımlarını çoktan atmış oluyorlar..

  3
 10. Özlem Bayır (@theoz)

  Filmi izledikten sonra onlarla sadece bu film üzerine konuşma yaptığımızda filmi sahneleriyle adeta yaşayarak heyecanlı biçimde anlatırlarken,filmin amacına ulaştığını bir kez daha anlıyor ve seviniyorum onları izlerken..

  2
 11. Özlem Bayır (@theoz)

  En çok ta çocuklarda farkedilir bir azim açığa çıkarken durdurulamaz bir üretim isteği sözlerine yansıyor,ebeveynler ise bunca zaman doğru bildiklerini sandığı fikirlerini kendileri yanlışlayarak kendilerine özeleştiri yapmaktan asla çekinmiyorlar.

  2
 12. Özlem Bayır (@theoz)

  Bu film bu nedenle ailelerde ve çocuklarda üstün farkındalık yaratacak etkiye sahip bir film.Duygular,olaylar örgüsü etrafında çok güçlü verildiğinden psikolojiyi sil baştan inşa edebiliyor.ve ebeveynler çocuklarıyla “kaliteli zaman” da geçirmiş oluyor..

  2
 13. Arzu (@arzu)

  Bu kadar uzun bir filmi soluksuz izletmek çok zordur. Aklımda kalan en güzel detaylardan biri de, müzikal sahnelerde Aamir Khan’ın hızlı karakter değişimleriydi.Filmin bütünü için söyleyebileceklerim; müthiş oyunculuklar ve masal gibi bir çekim.

  3
 14. Özlem Bayır (@theoz)

  Aslında Bollywood filmlerine ilgisi olanlar için filmin uzunluğu artık kanıksanmış bir durum olur.Nitekim daha uzun filmler var mesela şiddetle tavsiye edeceğim “Jodha&Akbar” Babür Şah’ın aşkını anlatan muhteşem bir aşk hikayesi.3.5 saatlik bir filmdir:)

  2
 15. Özlem Bayır (@theoz)

  Daha önce belki de böylesine çarpıcı bir aşk filmi çekilmemiştir sanırım.Gerçek bir hikaye olması ekstra ilgi uyandırıyor.Arzu sana daha önce de bahsetmiştim sanırım Hrithik Roshan’ın filmi yine.Filmi izlerken uzunluğu aklınıza bile gelmiyor..

  2
 16. Özlem Bayır (@theoz)

  Böylesi güçlü bir aşkın etkisinde kalmamak ise imkansız.Film bitince önce bir sarsılıyorsunuz,çünkü izlerken akılda kalan o müthiş sahneler bir bir sizi yakalamaya ve yeniden düşündürmeye başlarken bunca zaman yaşadığınız yahut şahit olduğunuz,duyduğunuz

  2
 17. Özlem Bayır (@theoz)

  aşk sandığınız herşeyin bir saçmalıktan ibaret olduğu gerçeğiyle de acımasızca yüzleşiyorsunuz.Bollywood filmlerinde aşk konusu her zaman güçlü bir etkiyle işlenir,hollywood yapımlarında asla bulamayacağınız ve yıllarca hafızalarda kalacak bir etkidir…

  2
 18. Özlem Bayır (@theoz)

  Ama dediğin gibi ortalama 100-130dk lık filmlere alışan bir izleyici için bu uzunlukta bir filmi izletmek malesef zor olabiliyor..Umarım izleme şansı verilir herkes tarafından ;)

  2
 19. İnci (@inci-ozturk)

  Amir Khan sevgimi başlatan izlediğim ilk filmiydi ‘Taare Zameen Par’.. Dünyada böyle adamlara ihtiyaç var.. ‘3 İdiot’ ve en sevdiğim inançları ve yöntemleri sorgulayan ‘Peekay’ filmleri.. Mutlaka izlenmeli..

  2
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk kötü haber; 3 idiots’un türk versiyonu geliyormuş , Kerem Bursin’le. keşke şaka olsa !

   1
 20. İnci (@inci-ozturk)

  Umarım şakadır..:/ @arzu

  1
 21. sbl_knc (@sbl_knc)

  aamir khan’ a hayranlığımı başlatan, film boyunca ve sonrasında ağlamaktan helak olduğum filmdir.