Teslimiyet

Teslimiyet fragman izle FRAGMAN
4 2 10
 • Teslimiyet

  Bernardo Bertolucci'den bir kadının aşk ve sadakat duyguları arasındaki seçiminin çok özel öyküsü. Shandurai (Newton) öğretmen olan kocasının politik sebepler yüzünden hapse atılması sebebiyle Afrikadaki ülkesinden kaçarak göçmen olarak Roma'ya yerleşmiştir. Bir taraftan tıp alanında eğitim alırken diğer yandan da besteci ve piyanist olan Mr. Kinky'nin (Thewlis) evinde temizlikçi olarak çalışmaktadır. Günler geçtikçe Mr. Kinky, Shandurai'ye ilgi duymaya başlar. Sonunda birgün Mr.Kinky tüm sevgisini Shandurai'ye açıklar ve onun sevgisini kazanmak için ne isterse yapacağını söyler. Shandurai'de ondan kocasını kurtarmasını ister. Bunun üzerine Mr. Kinky, genç kadının kocasını kurtarmak için tüm varlığını satmaya başlar. Bundan çok etkilenen Shandurai, iki erkek arasında kalmıştır.

  Yönetmen: Bernardo Bertolucci

  Tür: Dram

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Müzikleri, renkleri, doğallığı ile alır götürür bu film. Romantizmi bu kadar hissettiğim başka bir film olmadı, hatta keşke şu adam (Mr. Kinsky) bana aşık olsa diye iç geçirdim izlerken, defalarca da izledim.. (en samimi itrafımdır ;)

  3
 2. Arzu (@arzu)

  @mel-ankolik ısrarlarına uyup yarın mutlaka izleyeceğim.hem tanışalım bakalım Mr.Kinsky’le , kim çalabilmiş senin kalbini :)

  1
 3. Arzu (@arzu)

  ahahaaaa :)) hakkaten yha, o ne benzerlik o.. hazır adele’in şarkısının ahmet kaya’nın şarkısından alıntı olduğu bugün itibarıyla netleşmişken :)

  3
 4. Melis (@melis)

  Adamın kendisine ilgisi olmayan bir kadına bu kadar aşık olabilmesinde bir tuhaflık yok mu? Bu aşk, sevgi diye gösterilen karşılıksız duygular hayranlıktan öteye geçebilir mi?

  2
 5. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  @melis Adam tam bir sanatçı, zaten klasik bir erkek de değil ki :) Yapayalnız, müziğiyle yaşayan, hafif obsesif bir karakter. Tutkulu biri o, başka türlü bir aşk beklemezdim ben böylesi bir karakterden ;)

  1
 6. Melis (@melis)

  Ancak paylaşılarak yaşanacak duyguları bu tür bir tutkuyla kendi kendine yaşayan insanlar ürkütüyor beni mel-ankolik Bakıp hoşlanmak, etkilenmek belki ama sevmek başka türlü bir eylem olsa gerek, emek harcadığın, etkileşerek gelişen…

  2
 7. Melis (@melis)

  Filmdeki karakterler gerçekten çok hoşlar, adamın havası, müziği bir başka zaten ama ne yazık ki hikayeden etkilenmedim.

  2
 8. Serenay (@serenay)

  Uçuk kaçık bir adam ve sorumluklar altında yaşayan bir kadın… İlgimi çekti, benlik olabilir.

  2
 9. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Az önce 20 yıl önce izleyip idam cezasını sorguladığım ‘Öldürme Üzerine Kısa Bir Film’ i yeniden izledim. Yaş aldıkça etkilendiğim filmler değişiyor. 6-7 yıldır bu filmi izlemiyorum, belki şu anda izlesem ben de etkilenmeyeceğim, bilemedim şimdi..@melis

  2