The Lobster

The Lobster fragman izle FRAGMAN
2 448 129 15
 • The Lobster

  Köpek Dişi, ardından Attenberg ve Alpler’de toplumsal kodları yıkarken akıllarımızı karıştırmayı alışkanlık haline getiren Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos, ülkesi dışında çektiği ilk filmi The Lobster’da izleyiciyi distopik bir geleceğe götürüyor. Hollywood yıldızlarını oyuncu kadrosunda bulunduran The Lobster, bekâr olmanın yasadışı olduğu, bu suçu işleyenlerin, seçtikleri bir hayvana dönüştürüldüğü bir dünyada geçiyor. Karısı tarafından terk edilen çaresiz bir adam tuhaf, gerçeküstü, sıra dışı, huzursuz edici kuralların hüküm sürdüğü bu toplum düzenine ayak direyecektir.

  Yönetmen: Yorgos Lanthimos

  Tür: Komedi, Dram, Bilim-kurgu

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Bekleye bekleye bi hal olduk,yaşasın festivaller!

  4
 2. Arzu (@arzu)

  Köpek dişi beni çok hırpalayınca arkasını getirmeye korktum.Köpek dişi insanın nasıl tacize razı getirilebileceğinin kanıtı, hem de bunu tehditle yapmadan.Tacizcisine minnet duymasını sağlayarak.Travmatik bir filmdi, ve (+18).Lobster için ne dersiniz?

  • Zfrzkn (@zfrzkn)

   @arzu yok bu daha light :). hem rahatsız ediciliği hem de inandırıcılığı ve etkileyiciliği açısından.

   1
  • Arzu (@arzu)

   @zfrzkn köpek dişi çok iyi bir filmdi ama önermeye çekinirim,herkesin algısı farklı,biri kalkar sapkın bulur,biri üstüne teslimiyetin felsefesini yapar.Ensest de konuya dahil olunca,mesajı bastırabilir.Beni çok arada bırakan filmlerdendi o.

   1
  • İnci (@inci-ozturk)

   İzlemelisiniz..:) @arzu

   1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk hala elim gitmiyor , nasıl bi korkuysa köpek dişinden sonra, negatiflenmekten çekiniyorum. habire çerezlere takılıyorum şuara :)

   1
 3. Arzu (@arzu)

  Listeye attım, izleyeceğim @ozgur-kus

  1
 4. gaplan (@gaplan)

  festivaller can’dır cannnn :)

  3
 5. İnci (@inci-ozturk)

  Köpek Dişi’nden sonra korkarak izlediğim ama fazlasıyla beğendiğim bir filmdi Lobster..

  2
 6. metover (@metover)

  İzlemeyi denedim ve başarısız oldum! Şimdi değilse, bir gün, bir gün elbette…

  2
 7. Arzu (@arzu)

  Sonunda izledim.Haklıymışsınız, diğer filmlerine kıyasla gayet normaldi.Birlikte izlediğim arkadaşlarımın ‘i saçma ve sıkıcı buldu.Ben, yavaş akışıyla ara ara sıkıldım, ama bütününe bakınca sevdim.Normal dediğime de bakmayın, gayet sıradışı üslubu var.

  2
 8. Arzu (@arzu)

  son sahne çok dramatikti..

  2
 9. Kemik kadın (@kemikkadin)

  ”insanın hissetmediği halde hissediyor gibi davranması, hissettiği halde hissetmiyor gibi davranmasından daha zor.”

  5
 10. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Aslolanı farklı yollardan ve bunu da en dikkat çekici yoldan göstermeyi başarabilen bir yönetmen o benim gözümde. Rahatsızlığı, abartarak derinden hissettiriyor ve konudan kaçış yollarını tıkıyor, mesajları aleni değil ama gayet net veriyor.

  3
 11. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Yanlış anlaşılmasın yazdığım, aslında mesaj kaygısı olan bir yapısı da yok ürettiklerinin.Sanki daha çok; insana sığındığı sahte maskeleri düşürttürüp, ayna vazifesi görüyor. Kral çıplak diyor.

  3