The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption fragman izle FRAGMAN
1 183 5 6
 • The Shawshank Redemption

  Genç ve başarılı bir banker olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. İşkence, tecavüz, dayak dahil her türlü kötü koşulun hüküm sürdüğü hapishane koşullarında, Andy'nin hayata bağlı ve her daim iyi bir şeyler bulma çabası içindeki hali, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir süre sonra parmaklıkların arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine bütün mahkumları inandırır. Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline getirirler.

  Yönetmen: Frank Darabont

  Tür: Dram, Polisiye

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Gorath (@gorath)

  Hiç çekinmeden başyapıt diyebileceğimiz bir film.

  4
 2. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Tamam hoş filmde öyle sinema tarihine girecek neyi var anlamamışımdır hiç bir zaman. Hoş hangi sinemanın tarihi orası da ayrı bir tartışma konusu tabi.

  1
 3. Mehmet R. (@mehmet-rauf)

  @zfrzkn bana da ilginç geliyor. Mesele pop kültürse, daha çok nüfuz etmiş filmler var Forrest Gump gibi, Pulp Fiction gibi. Neden bu film liste başı oluyor anlamıyorum. Havada karada tekrar izlerim o ayrı :)

  2
 4. arvennnn (@arvennnn)

  Defalarca seyrettigim her defasinda ayni heyecani yasadigim bir film.

  4
 5. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  Benim favorilerimdendir özgürlüğün tadını esaret altına girmeyenler bilemez her yönüyle çok iyi

  2
 6. Arzu (@arzu)

  Çok güzel ve naif bir film. Sevilmemesi çok düşük ihtimal, eşe dosta banko önerilebileceklerden..ama başyapıt demem gibi..başyapıt diyince, bana ekstra bakış açıları kazandıran birşeyler arıyorum, Bergman gibi, Tarkovski gibi..

  2