Theeb

Theeb fragman izle FRAGMAN
6 2 5
 • Theeb

  Theeb, küçük bir çocuğun, babasının ölümünün ardından nasıl yetişkine dönüştüğüne tanıklık ediyoruz. Kardeşlik ve ihanet üzerine kurulu film, 1916 yılında Arap İsyanı başlamak üzereyken geçiyor. Kabilede bedevi geleneklerine göre sürüp giden yaşam, bir İngiliz subayın gizemli bir görevle yanlarına gelmesiyle değişir. Theeb’in ağabeyi Hüseyin, Arap çöllerinde yapacağı tehlikeli yolculukta subaya mihmandarlık yapmayı kabul eder. Ancak tuzağa düşerler ve Theeb küçücük yaşına rağmen durumun derhal farkına varır: Hayatta kalmak için, tıpkı adını taşıdığı kurt gibi olmalı, yetişkin olmayı ve güvenmeyi öğrenmelidir.

  Yönetmen: Naji Abu Nowar

  Tür: Macera, Dram, Gerilim

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Bafta en iyi yabancı film ödülünü almış, izleyen var mı?

 2. semih bey (@semih)

  @serenay Oscar adaylığı da var bu arada

  1
 3. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  İzlemedim, konusu merakımı uyandırdı, listeye aldım..

  2
 4. Arzu (@arzu)

  Mevzubahis kardeşlik olduğunda, bir misafiri katiyen geri çevirme. İnsanlar bir taraf seçtiğinde, doğruluğun yanında ol. Şayet kurtlar sana kardeşlik teklif ediyorsa, muvaffakiyete ulaşmayı bekleme. Sen ölümle yüzleşirken yanında olmayacaklardır.

  4
 5. Arzu (@arzu)

  Arap filmi olan Theeb (kurt), Arap filmleri içinde ilk kez Oscar’a aday gösterilmiş film olma özelliği taşıyor. Etkileyici cümlelerle başlayıp, etkileyici coğrafyada devam eden Theeb, izlenmeye değer bi film, ama Oscarlık mı derseniz, cevabım hayır.

  1