Torino Atı

Torino Atı fragman izle FRAGMAN
1 12 6 7
 • Torino Atı

  Şeytan Tangosu'nun yönetmeni Béla Tarr'dan Macaristan'da ıssızlığın ortasında bir çiftlikte yaşayan bir baba-kız ve atın öyküsü. Film adını Friedrich Nietzsche hakkında anlatılan bir hikayeden alıyor.

  Yönetmen: Béla Tarr, Ágnes Hranitzky

  Tür: Dram

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Sinemayla ilgilenen herkesin izlemesi gereken bir film. Acının arabeskleştirilmemiş anlatımı tadına doyulmaz bir estetik yaratıyor. Sadece patates yiyen baba-kız ve yaşlı bir at. Nietzsche’nin ata sarılıp ağlaması. Ya atın sahipleri? Onlara kim sarılacak?

  3
 2. metover (@metover)

  Sanırım Nietzsche buna şu yanıtı verirdi: “Evet, ama zalimce kırbaçlamadan da sürebilirdi zavallı, dili olmayan, kendini ifade edemeyen atı” Her fikir karşıt fikri yaratır, bu da hiç bir fikrin tamamen doğru ya da tamamen yalnış olmadığı sonucunu çıkarır.

  4
 3. Zfrzkn (@zfrzkn)

  yok süremezlerdi kırbaçlamadan o atı niye süremeyecekleri de filmde. “İdealize edilmiş diyalektik” bir Dünya’da yaşamadığımızı düşünüyor sanırım yönetmen. Ben de katılıyorum Tarr’a. Fikirlerin bile oluşamadığı bir dünyanın sekansları var karşımızda.

  1
 4. Zfrzkn (@zfrzkn)

  “Bir köylü kulübesinde bir saraydakinden farklı düşünülür” der Marx. Hayatımda duyduğum, okuduğum v.s. en orjinal laflardan biridir. Şimdi ata tekrar bakıp kulübenin içinden düşünmeye çalışalım. Film de bize yardımcı olsun.

  1
 5. Zfrzkn (@zfrzkn)

  Yanlış anlaşılmak istemediğimden bir ek yapmak ihtiyacı duydum. Belki de bir insana tercih ederim bir atı şu Dünya’da ama konumuz bu değil. Böyle de gardımı alırım yani :))).

 6. Arzu (@arzu)

  @ilker şifreli konuşacağım; bu film ilk yarısı 1. havucu soyup kesip yemeyip atmış, 2. havucu soyup kesip yemeyip atmış, 3., 4., 5… :)

  1
 7. Kemik kadın (@kemikkadin)

  evet inkar edemem; fazlasıyla asap bozucu. ama buna rağmen asap bozucu güzellikte bir film.