Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı fragman izle FRAGMAN
2 17
 • Uçurtma Avcısı

  Amir küçükken ailesiyle Afganistan'dan Kaliforniya'ya göç eder. Afganistan'daki çocukluk arkadaşı Hasan'ın Taliban askerleri tarafından öldürüldüğünü haber alan Amir, Hasan'ın oğlunu bulmak için doğduğu topraklara gitmek ve geçmişle yüzleşmek durumunda kalır.

  Yönetmen: Marc Forster

  Tür: Dram, Romantik

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Oya (@oya)

  Uyarlandığı kitabı fazla bilindik bulmuştum. Afganistanlı bir yazarın bile dünyanın geri kalanının görmek istediklerini sunması, acıları duygu sömürüsü yapabilmek adına vurgulaması çok can sıkıcıydı. Filmi izlemediğim için dozunu kestiremiyorum.

  2
  • Arzu (@arzu)

   @oya kitabını öneren çok arkadaşım oldu , satın aldım da ama bir direnç geliştirdim ona okuyamadım, içimde bir ses ajitasyon ve standart söylemlerle ders verici mahiyette dedi, öyle mi oya?

  • Oya (@oya)

   Dili kötü değildi, sonuna kadar okuttu ama kurgusu kesinlikle çok can acıtıcı hazırlanmış gibi gelmişti bana. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala anımsıyorsam aslında etkiliymiş de diyebiliriz @arzu

   1
 2. Arzu (@arzu)

  Bu akşam izledim.. Tam sıkılıp kapatmak üzereyken içine çekti, perişan etti.. Afganistan’ın halini çocukların kadınların özgürlüklerinden koparılmış perişanlaştırılmış hayatlarını çok can yakarak anlatıyor; korkaklık, dostluk, Rus işgali, mollalar…

  4
 3. Arzu (@arzu)

  Ülkemizin kazanımlarını görmek adına bu film tüm kadınlara izletilmeli, ki çocuklarını da kendilerini de tekrar yobazlığın zulmüne ve sapkınlığına teslim etmesinler.. Çok yol almışız dedirtecek bir film.. İçimdeki yangın filmini çağrıştırdı dramı..

  3
 4. Arzu (@arzu)

  İçimi öfkeden burka burka; “korku ve seyirci kalmak, sebep olmaktan çok da farklı değil” dedirtti başından sonuna kadar… 8 Mart yaklaşırken kadınlara tavsiyemdir; izleyin, izletin ❤️

  3
  • İnci (@inci-ozturk)

   Nedense Zülfü Livaneli’ı son kitabı ‘Huzursuzluk’la benzerlikler taşıyor gibi geldi.. Savaşlarda en çok ama çok kadınlar zarar görüyor maalesef.. :( @arzu

   2
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk Livaneli’yi ‘üst insan’ tavrını gördüğüm köşe yazılarından bu yana okuyamıyorum, bir de İskenderun konserinde seyircisinin beklediği özgürlük cümlelerini dillendir(e)mediği 2013 konseri gibi bir hayal kırıklığımdan sonra..

   1
  • İnci (@inci-ozturk)

   Aslında yazılacak çok şey var ama burası doğru mecra mı bilmiyorum.. Bazı kitapların yazdırıldığı düşüncesine sahip oldum son zamanlarda..:/ @arzu

   2
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk aslında çok yazarda ve çok filmde başka izler buluyorum.. hatta tvde konuşurlarken, tweet atarlarken bu falancanın kitap cümleleri diyorum.. belki de felsefe de sanat da sadece tekrarlamaktan ibaret artık, ya da bizde öyle olmaya başladı..

   1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk Sana katılıyorum, savaşanlar erkekler, yıkımı yaşayanlar kadın ve çocuklar oluyor.. Üstüne uzun uzun tartışılabilir aslında, benim hissim aslında bir takım erkeğin en gerçek savaşı kadınla verdiği ve çocuğu da aradaki rakip gördüğü..

   1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk bu savaşan adamlar,kişisel mecralarında hiç öyle değilmiş gibi davransalar da,aileleriyle aralarında sevgi bağı var sansalar da, çoğu kendilerini inandırmaktan ibaret..zemini kurcaladığımda küllenmiş ama sönmemiş o savaşın ateşini görüyorum..

   1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk kadına eşitlik ve özgürlüğü savunan adamların bir kısmının eşlerine uyguladıkları psikolojik ve fiziksel şiddete şahit oldum. Erkeğin yüzyıllardır çözemediği bir sıkıntısı var, sahip olmak üzerine..

   1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk yasa yapanlar da erkekler, toplum yaşayışını şekillendirenler de.. kadın bu düzene teslim olmakla en büyük kaybını yaşadı.. Kadınlar yapıcı güçlerini hatırlayarak, yıkıma karşı durmaya cesaretlenmeliler..

   1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk kadın hayatta kalmak için uyum sağlamayı ya da erkeğe benzemeyi seçti, ortada dengeleyen farklı bir unsur kalmadı. Denge zamanla sahiplenmek, savaşmak ve mülkiyete doğru kaydı.. Sorsan çoğu savaş alan savunması içindir, buna inanıyor muyuz?

   1
  • İnci (@inci-ozturk)

   Söylediklerinin tümüne katılıyorum ‘erkeklerin savaşında kaybolan kadınlar’ yazmıştım benzer bir konuda.. Gerçekten sadece silahlı savaşlarda değil dünyada her yerde her alanda erkeklerin kendi aralarındaki çatışmalarında kadınlar inciniyor.. @arzu

   1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk her türlü iktidar savaşları..

   1