Yalan Labirenti

Yalan Labirenti fragman izle FRAGMAN
7 1 3
 • Yalan Labirenti

  Yabancı Dilde En İyi Film dalında Almanya’nın Oscar adayı seçilen film, Hitler sonrası döneme ışık tutuyor. II. Dünya Savaşı’nın ardından dünyanın Auschwitz’teki soykırıma ve vahşete dair en ufak bir fikri yoktur. Toplama kamplarıyla ilgili binlerce gizli belge mevcut olsa da, Nazi otoriteleri ve kamptan kaçmayı başaran esirler sessiz kalmış veya buna zorlanmıştır. Yıllar sonra genç savcı Johann, tesadüf eseri bazı kanıtlara ulaşır ve kurtulan esirlerle kampta görev almış Nazi subaylarını tek tek sorgulamaya başlar. İdealist savcı, hem ülkesinin hem de insanlığın yüzleşmesi için bu korkunç olayları gün yüzüne çıkarmaya, sorumluları adalete teslim etmeye kararlıdır. Sorgular sırasında derinlere indikçe Auschwitz’te yaşananlara dair akıl almaz deliller elde edecek ve bu deliller, dünya tarihini sonsuza dek değiştirecektir.

  Yönetmen: Giulio Ricciarelli

  Tür: Dram

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Erdem (@erdem-gunay)

  Beğendiğim: Almanlar’ın kendi içlerinde soykırımı nasıl değerlendiklerini merak ederdim, bu film buna yanıt verdi. Beğenmediğim: Filmde hiç mahkeme sahnesi yok, yüzeysel geçiştirilmiş bazı detaylar, yönetmenin ilk uzun metraj filmiymiş.

  5
 2. jerry co (@jerry)

  @erdem-gunay ben de bu sebeple merak ediyordum. hiç bir Alman’a sormaya cesaret edemediğim sorunun yanıtı varsa izlerim bu filmi. teşekkürler

  2
 3. Erdem (@erdem-gunay)

  @jerry Hitler’s Children (2011) belgeselini öneririm, Youtube’da bazı kısımları da var. Özellikle Auschwitz komutanı Rudolf Hoess’ün torunu Rainer Hoess’ü aratın, çok etkileyici görüntüler var.

  4